Trump Yönetimi, Suriye Araştırma Merkezindeki 271 Çalışana Yaptırım Uyguluyor

Beşar Esad hükümetince düzenlenen kimyasal silah saldırısında, onlarca insanı öldüren sarin üreten ve üreten Suriye araştırma merkezindeki 271 çalışanın finansal yaptırımlarını uyguladı.

Trump Yönetimi, Suriye Araştırma Merkezindeki 271 Çalışana Yaptırım Uyguluyor
Trump Yönetimi, Suriye Araştırma Merkezindeki 271 Çalışana Yaptırım Uyguluyor Harun Gürcan

Pazartesi günü Trump yönetimi, 4 Nisan'da Cumhurbaşkanı Beşar Esad hükümetince düzenlenen kimyasal silah saldırısında, onlarca insanı öldüren sarin üreten ve üreten Suriye araştırma merkezindeki 271 çalışanın finansal yaptırımlarını uyguladı.

Hazine Departmanı'nın Dış Varlıklar Kontrol Bürosu tarafından uygulanan yaptırımlar, çalışanların ABD finans kurumlarında sahip olabilecek paraları dondurmakta ve diğer uluslararası bankaların kendileriyle alışveriş yapmalarını engellemektedir.

KİMYASAL SİLAHLAR İZİN KULLANILDI!

Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, "Kimyasal silahların herhangi bir aktör tarafından kullanılmasına izin vermeyeceğimiz konusunda ABD, bu eylemle güçlü bir mesaj gönderiyor ve Esad rejimini kabul edilemez davranışlarından sorumlu tutmayı düşünüyoruz" dedi. .

Mnuchin, "Kimya ve ilgili alanlarda uzmanlıkları olduğundan veya en azından 2012 yılından beri kimyasal silah programlarını desteklemek için çalıştıklarından" dolayı hedef alındığını söyledi.

Yeni yaptırımların hedeflenen kişilere ne gibi etkileri olacağı belli değildi. Bunların hepsi, sadece 2005 yılında Başkan George W. Bush tarafından imzalanan yürütme kararı ile kendisine kimyasal silah aktivitesiyle ilgili olarak kabul edilen herhangi bir şahsa onay verilen Suriye Bilimsel Araştırma ve Araştırma Merkezi'nde çalışmak üzere listeleniyor. Ek yaptırımlar şunlardı: Merkez ve bağlı kuruluşlara Hazine tarafından 2007'de empoze edildi.

Adı geçenlerin hiçbirinin bu ülkede varlık sahibi olmadığı bilinmemekle birlikte, daha önce isimsiz olan ve orta düzeydeki görünenlerin yaptırım uygulanması, hükümete güvenin altını oyma etkisi yapabilir. Kimyasal silah saldırıları ve diğer iddia edilen savaş suçlarıyla ilgili olarak isimler ortaya çıkmış olanların, savaş sonrası soruşturmalarda yer alması daha olası.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vitae     2017-05-11 Kimin kime vurduğu belli olmayan bir dövüşteyiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu