Suriyeli, Genç Kıza Tecavüz Etti!

İstanbul Okmeydanında bulunan metrobüs durağının olduğu bölge bir Suriyelinin, genç bir kızı ağzını kapıyarak çimenliklere sürüklediği ve tecavüz girişiminde bulunduğu öğrenildi. Mahkemeye yansıyan olayla ilgili olarak saldırgan serbest bırakıldı.

Suriyeli, Genç Kıza Tecavüz Etti!
Suriyeli, Genç Kıza Tecavüz Etti! Harun Gürcan

İstanbul'da Ocak oylarında 19 yaşında genç bir kızın Okmeydanı durağında metrobüsten indiği sırada bir Suriyeli tarafından saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Genç kızı, üst geçitten indiği esnada ağzını kapatarak çimenlere sürükleyip tecavüz etmeye kalkıştığı iddia edilen Suriyeli Rami R.'nin genç kızın için çığlık atması üzerine etraftakiler tarafından yakalandığı, fakat çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi. Suriyeli Rami R., hakkında 22 yıl hapis talebiyle dava açıldı.

TÜM DETAYLARA YER VERİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianame de, olay şu şekilde gelişti; 14 Ocak 2017 günü saat 23.45'te Okmeydanı durağında metrobüsten inen 19 yaşındaki H.D., evine doğru gitmeye başladı. Altgeçitte karşısına çıkan orta kilolu, sakalı bıyığı olan esmer tenli bir kişinin hareketlerinden tedirgin oldu. Talatpaşa istikametine ilerlediği esna da söz konusu şüphelinin de H.D.'nin arkasından yaklaştı ve önce ağzını kapattı ardından, H.D.'yi yeşillik alana sürükledi. Saldırgan, burada yere yatırdığı genç kızın üzerine çıktı. H.D., bu sırada göz göze geldiği saldırganın alt geçitten geçerken şüpheli hareketlerde bulunduğunu düşündüğü kişi olduğunu gördü. Eteğini açmaya çalıştığı sırada çığlık atan H.D., daha sonra saldırganı tekmelemeye çalıştı. Paniğe kapılan saldırgan bu kez H.D.'nin cep telefonunu cebinden aldı, fakat cep telefonunu yere düşürdü. Daha sonra da olay yerinden kaçmaya başladı. Genç kız, saldırganın peşinden koşmaya başladı. Ayağa kalkarak arkasından gittiği saldırgana 30-40 metre kalacak şekilde yaklaşan H.D., çevredekilerden yardım istedi. Kaçmaya çalışan şüpheli çevredekiler tarafından yakalandı.

ADLİ KONTROL KARARI ÇIKTI

Çevredeki vatandaşların yakalayıp polise teslim ettiği saldırganın 37 yaşındaki Suriye uyruklu Rami R. olduğu öğrenildi. Mağdur H.D., karakolda Rami R.'yi teşhis etti. Savcılığın tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği Rami R., hakkında ki suçlamaları kabul etmeyerek, olayı önünden giden başka bir kişinin yaptığını ve bu kişinin kendisine de bıçak çekmesi üzerine korkup oradan kaçtığını ileri sürdü. Ancak hazırlanan iddianamede deliller ve mağdurun teşhis ettiği saldırganın Rami R.' olduğu kaydedildi. Savcılık, Suriyeli Rami R., hakkında 'basit cinsel saldırı' ve 'gece vakti yol kesmek suretiyle yağma' suçlarından 22 yıl hapis istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu