Uber Önümüzdeki 3 Yıl İçinde Uçan Arabaları Test Etmeye Başlayacak

UBER testlerin temelini atmak için çeşitli şirketlerle ortaklıklar kurduğunu söyledi

Uber Önümüzdeki 3 Yıl İçinde Uçan Arabaları Test Etmeye Başlayacak
Uber Önümüzdeki 3 Yıl İçinde Uçan Arabaları Test Etmeye Başlayacak Harun Gürcan

Geçtiğimiz Eylül ayında Uber bir yönetici, şirketin müşterileri karadan çok gökyüzüne nakletmesini sağlayacak bir tür uçan araç başlatma fikrini eğlendirdiğini açıkladı. Uçan araçlar VTOL çeşitliliğine sahip olacaktı - diğer bir deyişle, bunlar dikey olarak çıkıp karaya çıkan hava aracı olacaklardı. Şimdi şirket, önümüzdeki üç yıl içinde bu tür 'uçan arabaları' test etmeye başlayacağını ve testlerin en azından Dallas-Forth Worth ve Dubai'de gerçekleşeceğini açıkladı.

2020 YILINA  KADAR SÜREBİLİR

Uber bugün Dallas'ta haberi duyurarak, bu testlerin temelini atmak için çeşitli şirketlerle ortaklıklar kurduğunu söyledi. Dubai ve Dallas-Fort Worth bölgesi, Uber'in uçan araçlarını test etmesine izin vermek için gemide bulunuyorlar; bu, 2020 yılına kadar sürecek bir şey.

Hareket, kendi kendine çalışan otomobil filosunun gelişimine yönelik geniş kaynakları ayırmaya çalışan sıkıntılı şirket için iddialı bir konudur. Yoldaki arabalar yakında herhangi bir yere gidecek değilken, şehirler tıkanık yollar ve uzun yolculuk süreleri ile giderek büyüyen bir problem taşıyor; bu da başka şeylerin yanı sıra, yolda araba yığınları olarak çevreye zarar vermeye neden oluyor.

Uber uzun süredir hizmetlerini, bu sorunları çözmek için bir araç olarak konumlandırdı - kendi araçlarını alan birinin yerine, birçok insanı tek bir günde hedeflerine ulaştıracak bir Uber aracının hizmetinden yararlanabilirler. Bu bakımdan avantajlar, Uber'ın araba kullanma özelliği gibi özelliklerle iyileşir ve birden fazla müşterinin aynı aracı paylaşmasına olanak tanır.

Yine de, büyümekte olan şehirlerin, etrafında dolaşması gereken sürücü sayısını ele almanın yeni yolları geliştirmesi gerekecek ve bunun yerine, gökyüzünü alarak başarılabilir. Daha önce Uber, VTOL uçan araçlarının 100MPH'den daha fazla hareket edebileceğini, elektrikli motorlardan dolayı sessizce çalışabildiğini ve bir galon yakıtın eşdeğeri ile çalışıldığında 200'den fazla yol milinin üzerinde yolculuk yapabileceğini belirtti. Bu araçların kullanılabilmesi için pil teknolojisinin üç yıl içinde yeterince gelişip gelişmeyeceği henüz belli değil.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu