Kulaktaki Noktanın Mucizesini Duyunca İnanamayacaksınız!

Shen Men Türkçe adıyla Cennetin kapısı stresi ortadan kaldırıyor.

Kulaktaki Noktanın Mucizesini Duyunca İnanamayacaksınız!
Kulaktaki Noktanın Mucizesini Duyunca İnanamayacaksınız! Harun Gürcan
Hemen hemen neredeyse her insan hayatının belirli dönemlerinde stres dolu anlara maruz kalır. Herkesin kendine göre stresle mücadele yöntemi vardır. Tabii duygusal hassasiyet de işin içine girince sinirsel ve fiziksel olarak yıpranmak kaçınılmaz. Tam da bu noktada refleksoloji işin içine giriyor.

O NOKTA STRESTEN KURTARIYOR

Hepimizin kulağında stresi neredeyse yok etmemizi sağlayacak bir akupunktur noktası bulunmakta. Çin tıbbı bu noktaya Shen Men yani Cennetin Kapısı ismini vermişler. Bu yöntemi deneyerek belki de cennetin kapısını aralayabilirsiniz, denemeye ne dersiniz?

SHEN MEN BÖLGESİNE MASAJ NASIL YAPILIR?

Cennetin Kapısı’nın vücuda büyük bir enerji verdiğine inanılıyor. Bunun yanı sıra sağlığı düzelttiğine, stres oranını azalttığına ve bedeni hızlıca güçlendirdiğe de inanılıyor. Bazılarına göre de Cennetin Kapısı, bağımlılıkların, alışkanlıkların ve takıntıların iyileştirilmesinde de büyük bir öneme sahip. Bir pamuklu çubuk yardımıyla görseldeki Shen Men noktasına nazikçe masaj yaparak etkisini görebiliyorsunuz. Masaj işlemi sırasında çok derin nefesler alıp vermek gerekiyor. Bir taraftan da vücudunuza konsantre olmalı ve bedeninizi kesinlikle dinlemelisiniz. Dikkat etmeniz en önemli nokta ise, derin nefes alırken sola, nefes verirken de sağa bakmanız gerektiği. Bu hareket hızlıca vücudunuzun yatışmasını ve rahatlamasını sağlıyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu