Açığa Alınan Polislerle İlgili Çarpıcı Açıklama

FETÖ/PDY ile iltisakı ya da irtibatı olduğu nedeniyle görevden uzaklaştırılan 9 bin 103 emniyet personeli arasında 116 emniyet müdürü, 60 emniyet amiri, 24 başkomiser, 245 komiser, 550 komiser yardımcısı olduğu öğrenildi.

Açığa Alınan Polislerle İlgili Çarpıcı Açıklama
Açığa Alınan Polislerle İlgili Çarpıcı Açıklama Harun Gürcan

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, 667 sayılı "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere dair Kanun Hükmünde Kararnamenin" 2'nci maddesinde zikredilen ve milli güvenilirğe tehdit oluşturduğu belirlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisaki ya da irtibatı olduğu gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan personel arasında bulunan 116 emniyet müdürünün 5'i birinci sınıf, 14'ü ikinci sınıf, 37'si üçüncü sınıf ve 60'ı ise dördüncü sınıf emniyet müdürü.Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, 667 sayılı "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere dair Kanun Hükmünde Kararnamenin" 2'nci maddesinde zikredilen ve milli güvenilirğe tehdit oluşturduğu belirleme edilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisaki ya da irtibatı olduğu gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan personel arasında bulunan 116 emniyet müdürünün 5'i birinci sınıf, 14'ü ikinci sınıf, 37'si üçüncü sınıf ve 60'ı ise dördüncü sınıf emniyet müdürü.

AÇIĞA ALINAN POLİSLERİN TAM LİSTESİ

Birinci sınıf emniyet müdürleri arasında Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosundaki, Muhsin A, Necmi B. ve Hayati Ş. ile Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanlığı kadrosunda bulunan Celal Y. ve Hacı Bayram K. bulunuyor. Açığa alınan emniyet müdürleri, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Özel Güvenlik Denetleme, Strateji, Koordinasyon, Sağlık, Özel Harekat, Havacılık ve Kriminal Daire başkanlıkları ile Polis Akademisi ve Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire başkanlıkları kadrosunda, bazı polis okulları ve il emniyet müdürlüklerindekilerin ise şube müdürü ya da yardımcısı pozisyonunda görev yapıyorlardı. Bunların yanı sıra, açığa alınan personel arasında 60 emniyet amiri, 24 başkomiser, 245 komiser, 550 komiser yardımcısı, 341 başpolis, 7 bin 767 polis memuru bulunuyor. 667 sayılı "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere dair Kanun Hükmünde Kararnamenin" 2'nci maddesinde zikredilen ve milli güvenilirğe tehdit oluşturduğu belirleme edilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisaki ya da irtibatı olduğu gerekçesiyle 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubu görevden uzaklaştırılmıştı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu