Makedonya Meclisi Karıştı

Meclis önündeki protestoların başlamasının sonrasında, yüzleri maskeli bir grup meclise girerek aralarında milletvekilleri ile basın mensuplarının da olduğu çoğu kişiyi rehin aldı.

Makedonya Meclisi Karıştı
Makedonya Meclisi Karıştı Harun Gürcan

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, Makedon milliyetçisi İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya'nın Ulusal Birliği Demokratik Partisi (VMRO-DPMNE) yanlılarının başlattığı protestoların sonrasında meclis içerisinde rehin alınan AA kameramanı Vedat Abdul serbest bırakıldı.

REHİNELER 6 SAAT SONRA SERBEST

Meclis önündeki protestoların başlamasının sonrasında, yüzleri maskeli bir grup meclise girerek aralarında milletvekilleri ile basın mensuplarının da olduğu çoğu kişiyi rehin aldı. Rehin alınanlar arasındaki AA kameramanı Abdul, aşağı yukarı 6 saat sonra serbest bırakıldı.

Abdul, kendilerini rehin tutan kişilerin ellerinde tabancalar bulunduğunu ve kapatıldıkları odadan çıkmaları durumunda öldürülmekle tehdit edildiklerini belirterek, daha sonra odaya giren askerler tarafından önce bir arabaya bindirildiklerini, sonrasında serbest bırakıldıklarını anlattı.

Bugünkü Meclis oturumunda VMRO-DPMNE ile Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) liderliğindeki taraflar arasında gerginlik yaşanmış, yeni meclis başkanının seçilmesi planlanan oturum ertelenmişti.

Oturum ertelenmesine rağmen mecliste çoğunluğu elinde bulunduran SDSM liderlüğündeki siyasi partiler, Arnavut partisi Demokratik Bütünleşme Birliğinden (BDİ) Talat Caferi'yi yeni meclis başkanı seçti.

VMRO-DPMNE yanlısı protestocular, Caferi'nin meclis başkanı seçilmesinin sonrasında meclis önünde toplandı. Yüzleri maskeli bir grup ise meclis binasına girerek bazı milletvekilleri ile basın mensuplarını rehin alıp darbetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu