Öldürüp Ormana Gömülen Cesedi Hayvanlar Yedi!

28 yaşındaki Yakup Çelik'in cesedini, kız kardeşi yıllar önce ölen annesinin adını yazdırdığı dövme vasıtası ile teşhis edebildi.

Öldürüp Ormana Gömülen Cesedi Hayvanlar Yedi!
Öldürüp Ormana Gömülen Cesedi Hayvanlar Yedi! Harun Gürcan

Adana'da ormanda geziye çıkan bir ailenin bulduğu ve hayvanlar tarafından yenilerek tanınmaz hale gelen cesedin kime ait olduğu, sağlam kalan kolundaki dövmeden hareketle bulundu. Otopside vurularak öldürüldüğü ve 55 gün önce gömüldüğü belirlenen cesedin, 28 yaşındaki Yakup Çelik'in cesedini, kız kardeşi yıllar önce ölen annesinin adını yazdırdığı dövme vasıtası ile teşhis edebildi.

GÖNÜLDÜĞÜ YERDEN ÇIKMIŞ CESEDİ FARK ETTİ

Edinilen bilgiye göre olay, Yılankale Korkar mevkisinde ormanlık alanda 19 Nisan günü meydana geldi. İddiaya göre, Erhan Yılmaz, çocuklarıyla beraber geziye çıktı. Ormanlık alanda bulunan köpeklerin sürekli havlaması Yılmaz'ın dikkatini çekti. Bunun üzerine Yılmaz, köpeklerin havladığı bölgeye gidince bir kısmı toprak üzerine çıkmış cesedi görünce polise haber verdi.

CESEDİN SAĞ TARAFINI VE KAFASINI HAYVANLAR YEMİŞ

Olay yerine gelen polis ceset yüzeye yakın gömüldüğü için sağ tarafının hayvanlar tarafından ve başının hayvanlar tarafından yendiği için yalnızca kemiklerinin kaldığını sol tarafının ise gömülü kaldığı için çürümediğini belirleme etti. Polis, cesedin 50-55 gün önce gömüldüğünü tahmin ederek kimlik çalışması için araştırma başlattı. Polis cesedin kalan bölümünde yaptığı incelemede birden fazla dövme olduğunu belirledi. Özellikle sol bileğindeki dövme dikkat çekti. Polis bunun üzerine Ceyhan'da dövme yapan iş yerlerini ayrı ayrı gezip dövmelerin fotoğraflarını göstererek, bu tür dövmeleri kimin yaptırdığını sordu. Dövmeciler Yakup Çelik adlı şahsın bu tür dövmeler yaptırdığını ifade etti. Bunun üzerine polis Yakup Çelik'i araştırıp ailesine ulaştı. Ailesi de ceset otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldığı için buraya geldi.

"SOL BİLEĞİNDEKİ ANNESİNİN ADINI YAZILI DÖVME SAYESİNDE TANINDI"

Yakup Çelik'in kız kardeşi morga girerek kardeşini teşhis etmeye çalıştı. Ancak kafası ve vücudunun yarısı olmadığı için ilk girişte teşhis edemedi. Cesedi görünce kötü olan genç kadın bir kez daha girip biraz daha ayrıntılı baktı. Morgtaki görevli sol bileğinde bir dövme olduğunu ve isim yazdığını ifade etti. Genç kadın baktığında bileğinde yıllar önce ölen annesi Sultan'ın isminin yazdığını gördü. Bu yazıyı görünce cesedinin kardeşi olduğunu belirten genç kadın "Yıllar önce kardeşim bu dövmeyi yaptırdığında gelip bana göstermişti, 'annemizin ismini bileğime kazıdım' demişti." diyerek ağladı. Ancak buna rağmen cesedin yarısı olmadığı için genç kadından alınan kan örnekleriyle DNA eşleştirmesi yapıldıktan sonra cesedin net kimliği ortaya çıkacak.

TABANCA İLE VURULMUŞ

Bu arada ilk etapta cesedin yarısı olmadığı için Yakup Çelik'in nasıl öldürüldüğü konusu ile ilgili bir bilgi yoktu. Ancak yapılan ayrıntılı otopsisinde Yakup Çelik'in tabanca ile bedeninin çeşitli yerlerinden vurularak öldürüldüğü daha sonrada ormanlık alana gömüldüğü belirlendi. Çelik'in kafasında da kurşun izi olduğu belirlendi. Polis cinayeti aydınlatmak için çalışmasını sürdürüyor.


Hayvanların Yediği Ceset, Kolunda Yazan Anne... paylaşan: haberler

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu