Çiğ Tavuğu Yıkamak Bakın Nelere Yol Açıyor!

Çiğ tavuğu pişirmeden önce yıkamak birçok insana mantıklı gelebilir. Hepimiz çiğ tavuğun bize zararlı olabilecek bakteriler içerdiğini biliyoruz. Bakın çiğ tavuğu yıkamak nelere yol açıyor.

Çiğ Tavuğu Yıkamak Bakın Nelere Yol Açıyor!
Çiğ Tavuğu Yıkamak Bakın Nelere Yol Açıyor! Harun Gürcan

Çiğ tavuğu pişirmeden önce yıkamak birçok insana mantıklı gelebilir. Hepimiz çiğ tavuğun bize zararlı olabilecek bakteriler içerdiğini biliyoruz. Ve tavuğunuzu yıkamak bu zararlı bakterilerin daha fazla yayılmasına yol açabilir. Gıda Standartları Kurumu’na (FSA) göre, tavuğunuzu yıkamak bu zararlı bakterilerden arındırmaktan çok yayılmasına yol açabilir.

BAKTERİLERİ TEMİZLEMİYOR DAHA ÇOK YAYIYOR

Çiğ tavuk insanların ciddi derecede hastalanmasına neden olabilecek bakterilerle doludur ve tavuğunuzu yıkamak bu zararlı bakterilerden arındırmaktan çok yayılmasına yol açabilir. Kuzey Amerika’daki gıda zehirlenmesinin en yaygın nedeni pişmemiş tavukta bulunabilen kampilobakter ve salmonella olarak adlandırılan iki tip bakteri.

Salmonella kuşların bağırsaklarında sıklıkla bulunan bir bakteri grubu. Salmonella bulaşmış yiyecekler yiyen kişilerde ishal, ateş, mide krampı, bulantı ve kusma gibi belirtiler görülüyor. Salmonella sebebiyle hasta olan birçok kişi birkaç günde iyileşirken, bu bakteri bazı kişilerde daha ciddi hastalıklara yol açıyor ve bazı durumlarda buna bağlı olarak ölümler gerçekleşiyor. Bu hastalıklara septisemi yani kan zehirlenmesi örnek verilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu