Ele Başı Kadın Terörist Öldürüldü

PKK'nın elebaşı olduğu iddia edilen kadın terörist Tunceli Aliboğazı bölgesindeki operasyonlar sonucu öldürüldü.

Ele Başı Kadın Terörist Öldürüldü
Ele Başı Kadın Terörist Öldürüldü Harun Gürcan
Tunceli'nin Hozat ilçesi Aliboğazı bölgesinde yürütülen operasyonda, aralarında terör örgütüne 14 yıl önce katıldığı söylenen sözde Ovacık sorumlusu kadın teröristin de bulunduğu 5 kadın teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi.
Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, terör örgütüne yönelik operasyonlara kararlılıkla devam edildiği ifade edildi.

5 BAYAN 1 ERKEK PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Bu kapsamda, 27 Nisan'da terör örgütü PKK'ya yönelik Aliboğazı bölgesinde operasyon başlatıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Tunceli Aliboğazı bölgesinde, bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda bugün güvenlik güçlerimizce teröristlere ait bir sığınak belirleme edilmiş ve bir grup terörist ile saat 18.00 sıralarında sıcak temas sağlanmıştır. Çıkan çatışmada 5 bayan terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Ölü olarak el geçirilen teröristlerden birinin 14 yıldır bölgede faaliyet yürüten terör örgütünün sözde Ovacık gücü sorumlusu olduğu belirleme edilmiştir. Sonuç olarak ilimizde bugün yapılan operasyonlarda 5 bayan ve 1 erkek terörist ölü olarak ele geçirilmiş, 4 erkek terörist ise güvenlik güçlerimize teslim olmuştur."

4 TERÖRİST TESLİM OLDU

Aliboğazı bölgesinde dün sabah saatlerinde başlatılan operasyonda dün 2 terörist ölü ele geçirilmiş, 2'si yaralı olmak suretiyle 8 terörist teslim olmuştu.
Bugün devam eden operasyonda ise 6 terörist ölü olarak ele geçirilirken, 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. 2 gündür bölgede devam eden operasyonda, aralarında terör örgütüne 2003 yılında katılan ve aralarında sözde Ovacık sorumlusu "Hindistan" kod isimli Hindistan Yüksel'in de aralarında bulunduğu 20 terörist etkisiz hale getirildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu