LPG Tankeri Patladı!

Kocaeli'de boş LPG tankeri patladı. Körfez'de panik dolu anlar yaşandı.

LPG Tankeri Patladı!
LPG Tankeri Patladı! Harun Gürcan

Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nde, İzmit Körfezi Tütünçiftlik açıklarında boş LPG tankeri, denizdeki platforma sabitlenerek aktarma işlemi tamamladıktan sonra yanına yanaşan malzeme taşıyan teknede yangın çıktı. Alevler LPG tankerine sıçrarken, teknede ki mürettabat denize atladı. Kıyı Emniyeti, Donanma Komutanlığı, Sahil Güvenlik, Deniz Polisi yangına anıında müdahalede bulunurken, yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. 9 kişi tedavi altına alındı. Kocaeli Valisi canlı yayında yangınla ilgili bir açıklama yaptı. Vali Güzeloğlu, ‘9 kişi yaralandı. 2 kişi ağır şekilde yaralandı. Tanker LPG yüklü değildi. Ekiplerimiz alanda alınabilecek her türlü önlemi aldı. Yangın, mürettebatı kıyıya taşıyan filikanın motorunda çıkıp, gemiye sıçradı” dedi.

BOŞALTMA İŞLEMİ YAPARKEN PATLADI!

Yangın, saat 16.20’de meydana geldi. Çok sayıda dolum tesisinin bulunduğu Körfez İlçesi Tütünçiftlik açıklarında bulunan Habaş isimli LPG tankeri, boşaltma için denizde bulunan platforma yanaştı. LPG yükünü aktardıktan sonra, Serdar 2 isimli, gemilere gıda ürünleri ve personel taşıyan tekne de boş haldeki tankere yanaştı. Çevreden bulunanların söyleidklerine göre, motor bölümü alev alan teknede patlama oldu. Alevler yanısıra bulunan tankere de sıçradı. Tekne alev alev yanarken, LPG tankeri, tekneden uzaklaştırıldı. Gemide 5 büyük LPG tankı bulunurken, 1 tank alev aldı.

SAHİL GÜVENLİK VE DENİZ POLİSİ DE MÜDAHELE ETTİ

Yangın ihbarı üzerine Kıyı Emniyeti, Donanma Komutanlığı, Sahil Güvenlek, Deniz Polisi ve Tüpraş’a ait söndürme gemileri ve botlar bölgeye hareket etti.Teknede bulunan 3 personelin vücutlarında yanıklar oluşurken, denize atladı. Botlarla denizde bulunan 3 kişi alınarak kıyıda bekleyen 112 Acil ekiplerine teslim edildi. Söndürme gemileri, tankerdeki alevleri söndürmek için çaba harcadı. Yangın kontrol altına alınırken, herhangi bir sızıntının olmaması faciayı önledi. Söndürme gemileri uzun süre soğutma çalışması yaptı. Yangının başladığı tekne ise kullanılmaz hale geldi. Serdar 2 teknesi kıyıya çekildi.
Gemide yangından etkilenen 6 kişi de botlara alındı. Yaralanan toplam 9 kişi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Seka Devlet Hastanesi ve özel bir hastaneye kaldırıldı. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yaralılardan durumları ciddi olan 2’sinin yanık ünitesi bulunan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığını, 3 kişinin gözetim altında bulunduğunu, 4 kişinin ise ayakta tedavi edildiğini ifade etti.
Tankerde soğutma çalışmaları tamamlandı. LPG tankeri açıkta bekletiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu