ÇAYTAŞ'da Skandal Yeğenlerini Müdür Yaptı

AKP'nin iktidar olduğu dönemde Çevre Bakanlığı da yapan İmdat Sütlüoğlu bir yeğenini kuruma bağlı ÇAYTAŞ’a genel müdür yaptı. Diğer yeğenini ise Rize-Artvin Bayii yöneticiliğine atadı

ÇAYTAŞ'da Skandal Yeğenlerini Müdür Yaptı
ÇAYTAŞ'da Skandal Yeğenlerini Müdür Yaptı Harun Gürcan

AKP'yle bağı olanların önemli kurumlara akrabalarını yerleştirme sakandalına bir yenisi eklendi… Katarlılara satıldığı veya ipotek verildiği iddiaları ortaya atılan ÇAYKUR'da üst düzey göreve getirilen isimler dikkat çekti. ÇAYKUR Genel Müdürü AKP'li Çevre eski Bakan İmdat Sütlüoğlu bir yeğenini ÇAYKUR içeriğindeki ÇAYTAŞ'a genel müdür yaptı. Diğer yeğenini de bölge bayii yöneticiliğine getirdi. Yavuz Sütlüoğlu, ÇAYTAŞ'a, genel müdür oldu. Kubilay Sütlüoğlu ise Rize-Artvin Bayii yöneticiliğine atandı. ÇAYKUR'daki kadrolaşma kurumun hesaplarının incelendiği TBMM KİT Komisyonu toplantısında da gündeme gelmişti.

"2 YEĞENİNİ GÖREVE ATAMIŞ"

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ‘'Genel Müdürün 2 yeğeni göreve atanmış. Sütlüoğulları ÇAYKUR'un çevresinde mi iş yapıyor''” dedi. Genel Müdür Sütlüoğlu ise, “ÇAYKUR'da akraba olarak en az insanın çalıştığı sülale Sütlüoğlu sülalesidir. Diğer aileler bizim kat kat üstümüzde” cevabını verdi. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'ın, Rizeli olan CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'nu kastederek, “Mehmet Bey'in sülalesinden de var mı?'' sorusuna ise, Bekaroğlu, “Hiç yok bizden'' diye cevap verince Genel Müdür Sütlüoğlu da, “Siz de CHP iktidara gelince üst düzeye atarsınız” demişti. Sütlüoğlu'nun bu sözleri, “Önemli bir kurumun genel müdürü, iktidarken torpil yapılabileceğini ima ediyor. Skandal dolu itiraflarını kınıyoruz” yorumunda bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu