Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜMSİAD 7. Olağan Genel Kurul Toplantısında Sert Konuştu

Erdoğan terör örgütlerine karşı yapılan mücadelelerle ilgili olarak dikkat çekici açıklamalar da bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜMSİAD 7. Olağan Genel Kurul Toplantısında Sert Konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜMSİAD 7. Olağan Genel Kurul Toplantısında Sert Konuştu Harun Gürcan

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜMSİAD 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan terör örgütlerine karşı yapılan mücadelerle ilgili olarak Şunları söyledi "Terör örgütlerine karşı tarihimizin en büyük başarılarını elde ediyoruz. Bu bitmedi. Bu vücudumuzdaki öyle bir virüs ki… Bunun tamamen temizlenmesi gerekiyor. Silahlı kuvvetlerimiz polis teşkilatımız devletin tüm kurumları. Ne demiştim inlerine gireceği demiştim. İnlerine girdik ama bitmedi in çok. Aynı şekilde PKK’nın da inlerine girdik giriyoruz. Şimdi bizim askerimiz jandarmamız güvenlik korucularımız hep birlikte yerin altında da adeta bunlarla savaşıyor. Burada durmadık. Sınırın ötesinde PYD ile YGP kimlerin desteğinde görüyorsunuz. Oraları da onlara mezar ediyoruz. Yine durmak yok. Hatırlarsanız söylüyordum. Bundan sonra kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz demiştik ve kesiyoruz."

İŞTE ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

Kıbrıs Barış Harekatı’nın ardından ilk kez sınırlarımız dışında operasyonlar yürütüyoruz kapsamlı. DAEŞ ile kapsamlı olarak bizden başka mücadele eden yoktur. Kimse bize safsata anlatmasın. Şu anda sınırlarımızın ötesinde Cerablus’ta El-Bab’ta 3 bine karşı DEAŞ’lı etkisiz hale getirildi. Hedef dedik ki Münbiç ve diyoruz ki ABD’nin başını çektiği koalisyon ile beraber biz Rakka operasyonunu yaparız. Ama ABD’li dostlara diyoruz ki gelin yanınıza terör örgütü almayın. Biri terör örgütü bir başkası ile temizlemek olmaz. Terör örgütlerinin iyisi kötüsü olmaz. Hepsi kötüdür. Elimizde belgeler var. Atlantic Council’de bahsettim bundan. Trump’ın önüne belgeleri koyacağım. Biz koskoca ABD, bu kadar koalisyon güçleri ve Türkiye el ele verelim Rakka’yı DEAŞ’a mezar ederiz ya. Bunlar kendilerine kaçacak delik ararlar.

VERİN BU TERÖRİSTLERİ BİZE

Sincar’a bir operasyon yaptık. Yaklaşık 210-220 teröristi orada hallettik. En önemli merkezlerini oralarda vurduk. Bu milletle oyun oynanmaz. Herkes bunu görecek. Vakti saati geldiğinde ne yapacağımızı biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz. Bir kez daha ifade etmekte fayda görüyorum. Terör örgütleri ile mücadelemiz bir beka meselesidir bizim için. Sınırlarımız içindeki terör örgütleri bomba patlattığı zaman Avrupa’nın ABD’nin Rusya’nın değil bizim canımız yanıyor. Terörle mücadelede samimi iseler buradan taviz veremeyiz. Bugün bizi vuran terör yarın da onları vuracaktır. Verin bu teröristleri bize vermezler. Bir tane ajan provakötürü isterler. Rezidansında Tarabya’da bir an saklarlar boğaza nazır. Şimdi tutuklandı içeride. Hala onu istiyorlar. Sizin başka işiniz gücünüz yok mu? Kendi yargıları bağımsız, tarafsız. Bizim yargımız da kararını verdi tutukladı. Olay bu kadar basit. Önce siz o istediğimiz teröristleri verin. Elini kolunu sallayarak dolaşıyorlar, kampanya yapıyorlar. Almanya’da Hollanda’da bu tür kampanyalara katılıyorlar. İsviçre gördünüz parlamentonun önünde dev bir pankart fakirin resmi şakağına bir silah Erdoğan’ı öldürün. Gücün yeterse öldürürsün ayrı mesele. Ama biz bir şeye inanmışız. Biz rabbimizin bizimle beraber olduğuna inandığmız için. Yapacağınız bir şey varsa yaparsınız. Vakit saat geldiğiniz zaman bu emanetin bir saati var. Onu alacaktır. Kimse bunu ileri geri çeviremez. Yola böyle koyulduk böyle gidiyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu