Erdoğan Hindistan'a Gitmeden Önce ABD'ye Göndermelerde Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hindistan'a gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda gelen sorulara yanıt verdi.

Erdoğan Hindistan'a Gitmeden Önce ABD'ye Göndermelerde Bulundu
Erdoğan Hindistan'a Gitmeden Önce ABD'ye Göndermelerde Bulundu Harun Gürcan

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın ki Hindistan ziyaretine gitmeden önce Atatürk Havalimanı’nda yöneltilen sorulara yanıt verdi. Açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine değişikliği ile ilgili bir soruya ise şu şekilde cevap verdi: “Sağlıklı bir şekilde yürüyen bir hükümet yapısı var.Ekonomide yükseliş trendi içerisindeyiz. Her alanda da hükümetimizin başarısı, bu başarıyı değerlendirme sayın Başbakan'ın kendi tasarrufunda her an olabilir. Bu tasarrufları Cumhurbaşkanı olarak da paylaşma imkanımız olacaktır.”

ABD'YE YPG SİTEMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konvoylarda görünen o ABD bayrakları ile YPG’nin kullandığı bez parçaları hakkında ise şöyle konuştu: "Konvoylarda iki ülke bayraklarının, ülke diyemeceyeceğim, terör örgütünün konvoyunda Amerika'nın bayraklarının dalgalanması bizleri ciddi anlamda üzmüştür. Bunları da sayın Başkan'a 'buyurun' diyeceğiz, göstereceğiz. Terörle mücadele ortak platformda yürümezse, zararı bugün bize yarın bir başkasına olacaktır. Biz göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Karaçok'ta, Sincar'da ne olduysa artık biz bunlara devam etmek durumunda kalacağız. 'Bir gece ansızın gelebiliriz' derken bunu kastediyoruz. Herhalde tarih vererek, haber vererek gelecek değiliz. Onlar korku ile yaşasınlar”

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİDE KONUŞTU

“Kabine değişikliği teklifi hükümetindir. Dolayısıyla hükümetin tasarruf alanına ben Cumhurbaşkanı olarak giremem ama ileride ne olur, ne biter, onu da şu anda söylemek yanlış olur. Sağlıklı bir şekilde yürüyen bir hükümet yapısı var. Ekonomide yükseliş trendi içerisindeyiz. Her alanda da hükümetimizin başarısı, bu başarıyı değerlendirme, sayın Başbakan'ın kendi tasarrufunda her an olabilir. Bu tasarrufları Cumhurbaşkanı olarak da paylaşma imkanımız olacaktır. Buradaki yetki, Başbakan ve hükümete aittir. Bütün temennimiz ülkemizin geleceği için en hayırlı olay neyse, odur”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu