Bir FETÖ Abisi Daha Deşifre Edildi

Recep Gültekin'in FETÖ içinde ki önemli görevi deşifre edildi.

Bir FETÖ Abisi Daha Deşifre Edildi
Bir FETÖ Abisi Daha Deşifre Edildi Harun Gürcan

FETÖ'nün kurduğu planlar teker teker deşifre olmaya devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişimiyle Türkiye’yi ele geçirme planları FETÖ’cülerin 2006 yılında bugünleri düşünerek ABD ile ilişkileri direk yönetecek bir elit bir ekip oluşturmaya çalıştıkları belli oldu. Bu organizasyonu yöneten abinin ise İzmir’de yapılan FETÖ operasyonunda tutuklanan Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi eski Başkanı Recep Gültekin olduğu ifade ediliyor.

TÜRKİYE YÖNETİMİNİ ELE ALACAK GENÇLER

FETÖ’nün 2006 yılında Gültekin’i Amerikalılara ‘Türk polisinin yeni genel müdürü’ olarak aktardıkları da belirlendi. Dört kez bu dairenin başkanı olarak görev yapan Gültekin görev yaptığı süre boyunca ABD’ye gönderilen master ve doktora öğrencilerini FETÖ’cülerin arasından bizzat seçtiği ve bu öğrenciler eğitim almak üzere ABD’ye gönderildiği öğrenildi. Burada ki hedef ise Türkiye’yi yönetecek ve ABD ile direk ilişki olabilecek ekibi oluşturmaktı. Gültekin’in o dönemde bu kişiler yardımıyla Türkiye’nin kurtuluş reçetesinin hayata geçirileceğini bile söylemiş. Gültekin bununla da kalmadı. Kızı ve damadını da bu gurubun içine dahil etti.

POLİS GENEL MÜDÜRÜ

İstihbarat raporlarına göre Gültekin’i FETÖ’cüler ABD’ye gittiğinde Amerikalılara 2007'de Mayıs ayında Türk polisinin yeni Genel Müdürü olarak lanse ettiler. Gültekin’in bir toplantı sırasında “Askerler terör ile mücadelenin uluslararası boyutlarını bizden yani cemaatten öğrenecek” şeklinde bir cümle kurduğu da belirtiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu