Minik Bebeğin Hayatını Yurt Dışından Gelecek İlaca Bağlı

Minik Zeynep eğer Nusinersen isimli ilaç yurt dışında getirilmezse 2 yıl yaşayabilecek.

Minik Bebeğin Hayatını Yurt Dışından Gelecek İlaca Bağlı
Minik Bebeğin Hayatını Yurt Dışından Gelecek İlaca Bağlı Harun Gürcan
Doktorların minik Zeynep’in en fazla 2 yıl yaşayabileceğini ifade ettiklerini söyleyen anne Şengül Özden, “Nusinersen” isimli ilacın yurt dışından getirilmesi için çağrıda bulundu. Anne Özden, “Biz isterdik ki elinden tutabilelim. Yatağa bağımlı olsa da yanımızda olsun, yaşasın istiyoruz. İlacımız yurt dışında var. Doktor bize ‘2 sene yaşar’ dediğinde ne yapacağımızı bilemedim. Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza yalvarıyoruz. Biran önce ilacımız gelsin. Çünkü bizim çocuğumuzun zamanı yok” dedi. 

2 AYDA 20 BEBEK HAYATINI KAYBETTİ

Anne Şengül Özden, diğer SMA hastası minik bebekler ve çocuklar için de yardım çağrısından bulunurken, 2 ayda 20 bebeğin ilaç olmadığı için hayatını kaybettiğini ifade etti. Özden, “Bugün sıra bize mi gelecek diye düşünüyoruz. Kızım her geçen gün gözümün önünde eriyor. Ben onu mezara değil parka götürmek istiyorum” dedi.

Baba Yusuf Özden ise Türkiye’de neredeyse yaklaşık 2 bin 500 çocuğun bu hastalıkla savaştığını söyleyerek, “Sadece benim çocuğum için değil bütün çocuklar için bu ilaç gelsin. Türkiye büyük bir devlet, bu çocukların ilaç ihtiyacını karşılayabilir. Devleti yanımızda görmek istiyoruz” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu