At Yarışından Kazandı 4 Yılda Bitti

Sivas'ta 2006 yılında 6'lı ganyanı tek başına tutturduktan sonra 982 bin 165 lira ikramiye kazanan Adem Kerekli tüm parasını 4 yılda bitirdi ve paranın bereketsiz olduğunu ifade etti.

At Yarışından Kazandı 4 Yılda Bitti
At Yarışından Kazandı 4 Yılda Bitti Harun Gürcan

Sivas'ta 2006 yılında 6'lı ganyanı tek başına tutturup 982 bin 165 lira ikramiye kazanan 46 yaşındaki Adem Kerekli, inşaat işine girmişti. Girdiği işte başarılı olamayan Kerekli tüm parasını 4 yılda harcayıp bitirdi. Borçlanan Kerekli, kazandığı parayla ev ve araba aldı ancak daha sonra tekrar satarak kardeşinin kahvehanesinde çaycılık yapmaya başladı.

Sivas'ta oturan evli ve 2 çocuk babası olan Adem Kerekli, 2006 yılında at yarışlarının İstanbul koşusunda oynadığı 9.6 liralık kuponla 6'lı ganyanı tek başına tutturmayı başararak 982 bin 165 TL'nin sahibi oldu. Parayı kazanmadan önce kahve işleten ve aynı zamanda inşaatta boyalık işiyle uğraşan Kerekli, kazandığı ikramiyeyle kendisine inşaat şirketi kurdu. 4 yıl boyunca lüks bir hayat yaşayan Kerekli, bu süreçte ev, arsa ve arabalar satın aldı. İnşaat şirketini başarılı bir şekilde yönetemeyen Kerekli, ev, arsa ve arabalarını da çeşitli gerekçelerle tekrar satmak zorunda kaldı. Tutturduğu paradan geriye tek kuruş kalmadığını ifade eden Kerekli, aksine inşaat şirketi nedeniyle 43 bin lira da borçlandığını söyledi. Şu anda kardeşi Mustafa'nın yanında kahvede ocakçılık yapan Kerekli, ayda 2 bin lira kazandığını ve borcunu ödemeye çalıştığını söyledi.

"ESKİ HAYATIMA DÖNDÜM"

Parayı kazandığı süreden itibaren birkaç yıl boyunca çok iyi bir yaşam sürdüğünü söyleyen Kerekli, "2006 yılında 982 bin lira tutturmuştum, ömrü 4 sene sürdü. 4 evim, arsalarım, arabam vardı. Hepsi hayal oldu şu anda. Onların nasıl yok olduğunu ben de bilemedim. Arsaların değerleri düştü. Borçlarımdan dolayı dairelerimi sattım. Şimdi alçı-boya işleriyle ilgileniyorum. Yazın alçı-boya işlerine gidiyorum. Kışları da kahvehanemiz var, orada çalışıyorum. Parayı kazandığımda her şey çok iyiydi, 4 sene çok güzeldi. 4 seneden sonra yine eski hayatıma döndüm. Şimdi kendi işimi yaparak kazandığım parayla hem borcumu ödüyorum, hem de evimi geçindiriyorum" dedi.

"O PARANIN BEREKETİ YOK"

At yarışlarından para kazandıktan sonra da 6'lı ganyan oynamaya devam ettiğini ve hala da bu alışkanlığını sürdürdüğünü ifade eden Kerekli, "Ama haram olduğu için başkalarına tavsiye etmiyorum. Çünkü hayrı, bereketi yok o paranın" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu