Kronik Hastalıklara 1000 TL'ye Kadar Destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sosyal güvencesi bulunmayan kronik hastalara, hastalık durumlarına göre aylık bin TL'ye kadar ödeme yapacağını belirtti.

Kronik Hastalıklara 1000 TL'ye Kadar Destek
Kronik Hastalıklara 1000 TL'ye Kadar Destek Harun Gürcan

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sosyal güvencesi bulunmayan verem hastaları için bir çalışma başlattı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bu hastaların evde bakım ve beslenme gibi birçok masrafını karşılayacak. Bakanlık, hastanın durumuna göre ayda bin TL’ye kadar ödeme yapacağını belitrri.

SAĞLIK BAKANLIĞIYLA ANLAŞTI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sosyal güvencesi bulunmayan kronik hastalara sosyal yardım yapılması için Sağlık Bakanlığı ile anlaştı. Aile Bakanlığı ilk olarak verem hastalarına maddi destekte bulunacak. Hastaların, beslenme ve evde bakım masrafları, Aile Bakanlığı tarafından karşılanacak ve hastalara, aylık bin TL’ye kadar ödeme yapılacağı açıkladnı. Sosyal güvencesi bulunmayan verem hastalarına ödemenin önümüzdeki aylarda başlaması bekleniyor. Aile Bakanlığı’nın, kanser hastaları için de benzer bir çalışma yapacağı alınan bilgiler arasında. Nadir hastalığı bulunan kişilerin de bir süre içinde bu yardım kapsamına alınacağı ifade edildi. Kaynaklar, verem hastalarına yapılacak sosyal yardım desteğine ilişkin olarak “Hastadan, bir banka hesap numarası istenecek. Ödeme, her ay, bu hesap numarası üzerinden yapılacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu