Evlerine Çağırıp Genç Kızlara İşkence Ettiler

Trabzon’da sosyal medya aracılığıyla aralarında bir tartışma olan genç kızlarla randevulaşıp evlerine çağırdılar. Kızlar eve geldikten sonra da işkence yapan 3 üniversite öğrencisi için savcılık 46 yıla kadar hapis ve tutuklama talep etti.

Evlerine Çağırıp Genç Kızlara İşkence Ettiler
Evlerine Çağırıp Genç Kızlara İşkence Ettiler Harun Gürcan

Trabzon'da yaklaşık 2 ay önce sosyal medyada aralarında bir tartışma geçen kızlar tartışmadan sonra 25 yaşındaki Kübra T., Esra K.ve 27 yaşındaki Gülbahar B.'yi yaşadıkları eve çağırdılar. Daha sonra zanlılar gelen kızları biber gazıyla etkisiz hale getirdikten sonra resmen işkence ederken bir kişi de olayı cep telefonuna kaydetti. Bu olay yaratacak görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaştılar. Daha sonra göz altına aldılar. Çıkarıldıkları mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan üniversite öğrencileri 25 yaşındaki Hasibe H., 19 yaşındaki Nurcan Ç. ve Mihriban Y. hakkında, 46 yıla kadar hapis cezası istendi. Saldırıya uğrayan Esra K. ve Kübra T. hakkında ise 'hakaret ve tehdit' suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar ceza istendi. Hazırlanan iddianamede savcılık, suçun ağırlığı ve kaçma ihtimallerine karşı öğrencilerin tutuklamalarını da talep etti.

SKANDAL YARATAN GÖRÜNTÜLER!!!

Olay Konaklar Mahallesi Taylan Sokakta bir öğrenci evinde Şubat ayında gerçekleşti. Karadinez Teknik Üniversitesi'nin farklı bölümlerinde eğitimlerini almakta olan Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y., Trabzon Havalimanı'nda yer hizmetleri görevlisi Kübra T. ve bir sigorta firmasında çalışan yapan Esra K. ve arkadaşları Gülbahar B. ile sosyal medya üzerinden tartışmaya başladı. Üniversiteli Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y., tartışma devam ederken, Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B.'yi ikamet ettikleri evlerine çağırdılar. Daha sonra Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B. ile öğrencilerin evine gitti. Aralarında ki tartışma burda da devem etti ve gerginlik iyice büyüdü. Tartışma esnasında Kübra T. ve Esra K.'yı biber gazı sıktı ve copla vurmaya başladılar, Gülbahar B.yi ise bir odaya kapattılar. Yaşananları cep telefonuyla da videoya çeken öğrenciler bu video görüntülerini de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

GECE GÖZALTINA ALINDILAR

Kısa sürede binlerce kişi tarafından sosyal medyada yayılan ve büyük tepkilere sebep olan görüntülere ilişkin polis ekiplerince de soruşturma başlatıldı ve sosyal medya hesaplarından kimlikleri ve ikamet ettikleri ev belirlenen 3 üniversiteli ile saldırıya uğrayan 3 kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı. Polisteki sorgularının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İŞKENCECİLERE 46 YILA KADAR HAPİS CEZASI

Çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakılan şüpheli öğrenciler ile saldırıya uğrayan Esra K., Kübra T. ve Gülbahar B. hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonn buldu. Hazırlanan iddianamede, iki grup arasında sosyal medyada birbirlerine karşılıklı hakaret içerikli yazışmalarının ardından üniversite öğrencilerinin, eve çağırdıkları Esra K. ve Kübra T.'nin biber gazıyla etkisiz hale getirildiği, elektro şok ve copla darp edildiği, Gülbahar B.nin ise odaya kapatıldığı belirtildi.

Şüpheliler Mihriban Y., Hasibe H. ve Nurçin Ç. hakkında, 'birden fazla kişi tarafından kişiyi silahla hürriyetinden yoksun kılma, hakaret ve tehdit' suçlarından 12'şer yıldan 46'şer yıla, Esra K. ve Kübra T. hakkında ise 'hakaret ve tehdit' suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.Savcılık ayrıca, şüpheli öğrencilerin suçun ağırlığı ve kaçma şüphesi olduğundan ara karar ile tutuklanmalarını talep etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu