Apple'ın Sır Gibi Sakladığı Arabasının İlk Görüntüleri

Apple'ın kendi ürettiği sürücüsüz otomobilleri test ettiğini yaklaşık iki hafta önce öğrenmiştik. Şimdi ise Apple'ın otomobili, ilk defa yoldayken görüntülendi.

Apple'ın Sır Gibi Sakladığı Arabasının İlk Görüntüleri
Apple'ın Sır Gibi Sakladığı Arabasının İlk Görüntüleri Harun Gürcan

Apple tarafından üretilen sürücüsüz otomobilleri test ettiğini yaklaşık iki hafta önce duymuştuk. Şimdi ise Apple'ın otomobili, ilk defa yoldayken görüntülendi.

Apple'ın Silikon Vadisi'ndeki tesislerinde ilk görüntüleri kaydedilen Lexus RX450h SUV, otonom sürüş araştırmaları için kullanılıyor. Aracın üstünde bulunan sensörleri, kameraları ve diğer ekipmanları rahatça görebiliyoruz. Bloomberg'in raporuna göre Lexus, Velodyne LIDAR dahil olmak üzere bir dizi üçüncü parti sensörden faydalanıyor.

HAZIR OLANA KADAR GİZLİ TUTACAK

Otomobilin üstünde Apple tarafından üretilen özel bir ekipmanın bulunmadığı söylentiler arasında. Apple, teknoloji hazır olana kadar elbette onu gizli tutmayı tercih ediyor. Bu yüzden Apple'ın otonom sürüş işine girip girmeyeceğini, kendi giden otomobil yazılımlarını kendisi için mi, diğer üreticiler için mi geliştirdiğini henüz tam olarak bir sır.

Bu arada Kaliforniya'da kendi giden otomobilleri deneyen tek firma Apple değil. Ford, Honda, BMW, Nissan ve Mercedes-Benz gibi köklü firmaların yanında Tesla, Google, Faraday Future ve Nvidia gibi yeni firmaların da otonom sürüş izinleri bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu