Bakan Müezzinoğlu Fabrikaları Gezdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyetiyle fabkrika ziyaretlerinde bulundu.

Bakan Müezzinoğlu Fabrikaları Gezdi
Bakan Müezzinoğlu Fabrikaları Gezdi Harun Gürcan

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Emek ne kadar güçlü olursa, emeğin hak ve hukuku ne kadar güçlü korunursa ülkemizin dünya ile yarışı da o kadar güçlü olacaktır." dedi.

Müezzinoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyetiyle Sincan Organize Sanayi Bölgesindeki Arçelik fabrikası ile Etimesgut'taki MKE Gazi Fişek Fabrikasını ziyaret etti.

Bakan Müezzinoğlu, Arçelik fabrikasını ziyaretinini tamamladıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, alın teri ve emeğin kutsal olduğunu belirtti.

Üretimin, gelişmenin mimarları olarak nitelendirdiği emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan Müezzinoğlu, "Onlar bu ülkenin yarınları için önemli dinamiklerdir. Bugüne gelişimizde onlar var, yarınlara yürüyüşümüzde de onlar var. Emek ne kadar güçlü olursa, emeğin hak ve hukuku ne kadar güçlü korunursa ülkemizin dünya ile yarışı da o kadar güçlü olacaktır" diye konuştu.

MÜEZZİNOĞLU ŞU ŞEKİLDE KONUŞTU

"İşçi, işverenin uyumu, birlikte gelişmesi, birlikte bir elmanın iki yarısı gibi birbirlerini bütünleyen, birlikte büyüyen, gelişen, üreten ve bu büyük milletin dünyayla yarışında birlikte emek veren, alın teri ve akıl teri döken süreçlerin bundan sonraki dönemde çok daha güçlü olabilmesi adına da biz yöneticilere düşen onların yanında olmak, onların hak ve hukukuna sahip çıkmak ve yarınlarının bugünden daha iyi olması için ülkeyi güçlü, istikrarlı yönetmek, ülkenin büyümesinin önündeki varsa engelleri kaldırmak ve onların alın terinin hakkını daha güçlü ve bereketli bir şekilde onlara döndürebilmektir. İnanıyorum ki bu ülkenin yarınları bugünden daha güzel olacaktır. Önümüzdeki süreçlerde birlikte paylaşarak büyüteceğimiz mutlulukların daha çok olmasının temenni ediyorum. 40 yıl önce 1 Mayıs'ta, 34 emekçi kardeşimiz katledildi. Bunun arkasında farklı provokasyonlar, oyunlar, ülkemizin kaderiyle oynanmak istenen oyunlar vardı ama Türkiye bütün bunları aştı. O günü unutmadan geleceğe umutla ve güvenle bakan, o günkü kaybettiğimiz emekçi kardeşlerimizin de hak ve hukukuna sahip çıkarak geleceğimizi bugünden daha güçlü edebilme adına hepimiz birlikte üzerimize düşeni iyi yapmayı temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

BİR İŞÇİYE SİGARAYI BIRAKTIRDI

Ziyaret ettiği fabrikalarda işçilerle birebir sohbet eden Bakan Müezzinoğlu, onlara tatlı ikram etti. Arçelik fabrikasındaki bir işçinin cebindeki sigara paketi olduğunu gören Müezzinoğlu, 15 yıldır sigara içtiğini belirten Aykut Öztürk isimli işçiden sigarayı bırakacağına yönelik söz aldı.

Öztürk'e verdiği kağıda, "Bugün itibarıyla sigarayı bıraktım" yazdırarak imza attıran Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Öztürk'ün eşi ile telefonla görüştü. Tuğba Öztürk'ten eşinin tekrar sigaraya başlaması durumunda haber vermesini isteyen Müezzinoğlu, Aykut Öztürk'ün sigara paketini de aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu