Ankara 34. Müzik Festivali Kapanış Konseri

Sevda Cenap And Vakfı tarafından yürütülen ve bu yıl 34'üncüsü gerçekleştirilen Ankara Müzik Festivali dün akşam yapılan kapanış konseri ile son buldu.

Ankara 34. Müzik Festivali Kapanış Konseri
Ankara 34. Müzik Festivali Kapanış Konseri Harun Gürcan

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın Ankaralılar için çok özel olan festivali, geleneklerine uygun bir şekilde her yıl olduğu gibi bir senfonik orkestra konseri ile kapanışını yapıyor.

Her yıl, 4 Nisan’da Vakıf kurucularından Cenap And anısına düzenlenen, senfonik orkestra konseri ile açılan Ankara Müzik Festivali'nin bu yıldan itibaren kapanış konserlerinin, Sevda Cenap And Vakfı'nı ve Festivali bugünlere taşımış 28 yıllık başkan Mehmet A. Başman anısına yapılması kararı verildi. 

Onursal başkanlığını Prof. Gürer Aykal’ın yaptığı, genç şef Orhun Orhon ve öğrencileri tarafından 2011 yılında kurulmuş olan, çalışmalarını MÜZGENDER (Müzikle Yaşayan Gençlik Derneği) ve SCA Müzik Vakfı’nın desteği ile sürdüren Ankara Gençlik Senfoni Orkestası, bu yıl Festivalin kapanış konserini gerçekleştirdi.

 Devlet Sanatçısı ve SCA Müzik Vakfı Danışma Kurulu Başkanı şef Gürer Aykal’ın yönettiği konserin, solistlerinden ülkemizin gelecek vaat eden genç kemancılarından Hande Küden,  Berlin Filarmoni’nin 2015’de açtığı sınavda en genç aday olmasına rağmen 80 kişi arasından orkestraya seçilen üç kişiden biri.

Gecenin diğer solisti ise 2006 yılından itibaren katıldığı uluslararası ve ulusal yarışmalarda birçok ödül kazanmış ve dünyaca ünlü çellist Yo-Yo Ma’nın kendisinden övgü ile söz ettiği Nil Kocamangil.

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, MÜZGENDER, Ankara Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nin desteğiyle 30 Nisan Pazar günü, saat 20.00’de MEB Şura Salonu’nda gerçekleşen konserin programında J.Brahms ‘ın Keman Viyolonsel ve Orkestra için Konçerto’su ve U.C.Erkin’in 1.Senfoni’si seslendirildi.

“MEHMET ANISI’NA” RESİM SERGİSİ

Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nca düzenlenen 34. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Ertuğrul Özakdemir’in, “Mehmet Anısı’na” resim sergisi de MEB Şûra salonunda üst Fuaye alanında sanatseverlerle buluştu. Bugüne kadar bir çok sergi açan Özakdemir, bu sergideki eserleriyle; daima ülkesi için daha iyiyi, daha doğruyu ve daha güzeli çiçeklendirdiğini belirttiği  dostu, arkadaşı, meslektaşı Mehmet Başman’ı anıyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Alp Gündüz     2017-05-12 Harika bir konserdi keşke caz konserine gidebilseydim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu