THY Kabin İçi Eğlence Tabletleri İçin Çalışıyor

İngiltere tarafından getirilen yasak sonrası THY çalışmaları hızlandırdı.

THY Kabin İçi Eğlence Tabletleri İçin Çalışıyor
THY Kabin İçi Eğlence Tabletleri İçin Çalışıyor Harun Gürcan

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Türk Hava Yolları'nın (THY), ABD ve İngiltere tarafından konulan elektronik cihaz yasağının sonrasında, HAVELSAN ve THY Teknik ekibi tarafından geliştirilen kabin içi eğlence sisteminin kapasite ve yeteneklerinin artırılmasını talep ettiğini ifade ederek, "THY Teknik ile ortak ürettiğimiz ürünümüzün talebe yönelik yazılım çalışmalarını başlattık." dedi.

Atalay'ın açıklamasında, ABD ve İngiltere'nin, Türkiye'den yapılan uçak seferlerinde cep telefonu dışındaki elektronik cihazların kabinde taşınmasını yasakladığını hatırlatarak, söz konusu yasak dolayısıyla THY'nın kablosuz ve tablet tabanlı eğlence sistemlerine ağırlık verdiğini ifade etti.

"900 BİN TABLET TESLİM EDİLDİ"

HAVELSAN olarak THY filosu için kabin içi eğlence sistemi üretimi yaptıklarını ifade eden Atalay, elektronik cihaz yasağından önce THY'ye uçaklarda yolculara dağıtılmak üzere 900 kabin içi eğlence içeriklerinin yüklü olduğu tablet teslim ettiklerini de sözlerine ekledi.

THY'ye eğlence sistemleri üretimi için HAVELSAN sistemlerinin hem fiyat hem müşteri ihtiyacının karşılanması hem de teknoloji açısından ciddi bir avantaj sağladıklarını söyleyen Atalay, "Ürün satmak yerine konsept satışı peşindeyiz." diye konuştu.

Atalay, İngiltere tarafından konulan yasağın gündeme gelmesinden sonra THY'nin kabinlerde kullanılacak olan kablosuz kabin içi eğlence tableriyle ilgili olarak kapasite ve yeteneklerinin artırılması isteğinin geldiğini dile getirerek, HAVELSAN'ın iş ortağı THY Teknik ekibiyle söz konusu talebe yönelik yazılım çalışmalarının yapıldığını bildirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu