Sanat Artık Kapalı Alanlardan Dışarıya Çıkıyor

Sokakta Sanat Var sayesinde sanat kapalı alanlardan çıkacak.

Sanat Artık Kapalı Alanlardan Dışarıya Çıkıyor
Sanat Artık Kapalı Alanlardan Dışarıya Çıkıyor Harun Gürcan

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programının sekizinci sezonunun 13’üncü Fark Yaratan’ı sanatı barış ve özgürlük için sokağa taşıyan Sokakta Sanat Var Derneği oldu.

Sokakta Sanat Var, 2011 yılında Edirne’de, sanatı kapalı salonlardan çıkarıp, toplumun bütün kesimlerine ulaştırmayı amaçlayan bir öğrenci topluluğu olarak ortaya çıktı. 2016 yılında dernekleşen Sokakta Sanat Var, ebru sanatından şiir dinletisine, heykel atölyesinden konserlere, maske yapımından pandomime kadar çoğu farklı etkinliği kent meydanlarında kurulan festival alanlarında halkla buluşturdu. Ayrıca, dernek gönüllülerinden oluşan Rengahenk Tiyatro ekibi Edirne çevresindeki köylerde tiyatro oyunları sergiledi.

3-7 MAYISTA EDİRNE'DELER

Sokakta Sanat Var Derneği’nin Edirne, İstanbul, Bolu, Gaziantep ve Tekirdağ’da yaptığı aktivitelere yüz binlerce kişi katıldı. Her yıl Mayıs ayının ilk haftası Edirne’de düzenlenen Sokakta Sanat Var Festivali’nin altıncısı, bu yıl 3-7 Mayıs tarihleri arasında katılımcılarıyla buluşacak.

Sokakta Sanat Var Derneği, bir grup öğrencinin herkes için sanat hayaliyle ortaya çıktı. Sanatın, başka bir dünyayı mümkün kılabileceğine inandı. Hem sanatı sokağa çıkarıp özgürleştirdi, hem de binlerce katılımcının hayatında nesiller boyu sürecek kocaman bir fark oluşmasına neden oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu