Erdoğan'ın Konuşmaları Gündeme Bomba Gibi Düştü

Bir gazetecinin TSK’nın Karaçok’a düzenlediği hava operasyonunda öldürülen bazı teröristlerin cenazesine ABD askerlerinin katıldığını gösteren fotoğrafları yayınlandı.

Erdoğan'ın Konuşmaları Gündeme Bomba Gibi Düştü
Erdoğan'ın Konuşmaları Gündeme Bomba Gibi Düştü Harun Gürcan

Bir gazetecinin TSK’nın Karaçok’a yaptığı hava operasyonunda öldürülen bazı teröristlerin cenazesine ABD askerlerinin katıldığını gösteren fotoğrafları paylaştı. Ayrıca yine YPG’liler ile ABD askerlerinin Türkiye sınırında birlikte nöbet tutup devriye yaptığına ilişkin birkaç fotoğraf var. Nasıl değerlendirirsiniz?” sorusu üzerine Erdoğan, şu şekilde konuştu:

“Siz zaten şu anda değerlendirmeyi yaptınız. Ne yazık ki bu konvoylarda her iki ülke bayraklarının, ülke de demeyeceğim YPG gibi bir terör örgütünün paçavralarının olduğu konvoy içinde Amerika’nın bayraklarının olması, dalgalanması bizleri ciddi mânâda üzmüştür. Bunları da tabii 16’sında yapacağımız ziyarette Sayın Başkan’a, ‘buyurun’ diyeceğiz, göstereceğiz. Madem ki biz, uluslararası teröre ortak olarak karşıyız, bu durum nedir diye, kendilerine bunları göstereceğiz. Sayın Obama döneminden başlayan bir süreç şu anda devam ediyor. Bunun artık noktalanması lazım... Bizler de NATO’nun iki  ortak ülkesi, stratejik müttefikler olarak bundan ciddi manada rahatsız olacağız. Her zaman söylediğim gibi o zaman biz göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bu ifademi tekraren kullanıyorum. Karaçok’ta ne olduysa, Sincar’da ne olduysa artık bunlara devam etmek durumunda kalacağız. Dün de söylediğim gibi, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz.’ derken bunu kastediyorum. Bütün oralardaki terör örgütlerine tarih vererek, haber vererek gidecek değiliz ama bilecekler ki Türk Silahlı Kuvvetleri her an buralara gelebilir. Biz endişeyle yaşamaktansa, onlar korkuyla yaşasınlar.”

REVİZYON HAKKINDA DA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinede revizyon olup olmayacağına yönelik soruya şu karşılığı verdi:

“Kabine değişikliği teklifi Cumhurbaşkanı’nın değil hükümetindir. Dolayısıyla hükümetin tasarruf alanına ben tabii ki Cumhurbaşkanı olarak giremem. Şu anda gündemde böyle bir şey söz konusu değil ama ileride ne olur, ne biter onu da şu anda söylemek yanlış olur. Sağlıklı bir şekilde yürüyen şu anda bir hükümet yapısı var. Ekonomide şu anda sürekli bir yükseliş trendi içerisindeyiz. Bunun daha da iyi bir konuma geleceğini ama her alanda da tabii ki hükümetimizin başarısı... Bu başarıyı değerlendirme, bu noktada sayın Başbakan’ın kendi tasarrufları her an olabilir. Bu tasarrufları tabii ki Cumhurbaşkanı olarak paylaşma imkânımız da olacaktır. Yani ne bir kapama ne de böyle bir karar yetkisi açıklama gibi bir anlayışım söz konusu değildir. Buradaki yetki Başbakan ve hükümete aittir. Bütün bizim temennimiz ülkemizin geleceği için en hayırlı olan neyse odur.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu