Taksici Katili Genç Kız Mahkemede Konuştu

İstanbul'da kendisini cinles ilişki için zorlayan Doğan'ı taksisinde öldürmekten yargılanan üniversiteli genç kız mahkemede konuştu: Bana 'Bu gece benimle olacaksın, yarın da nikâh kıyarız. Ya da beni şimdi öldür" dedi

Taksici Katili Genç Kız Mahkemede Konuştu
Taksici Katili Genç Kız Mahkemede Konuştu Harun Gürcan

Sarıyer'de korsan taksici Hıdır Doğan'ı (48) aracının el freninin altındaki bıçakla öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan üniversiteli Semra Ç.'ye (23) 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.  İki yıldır sürekli takip ettiği, bütün bilgilerini ele geçirdiği ve zorla ilişkiye girdiği kadının peşini bırakmayan Hıdır Doğan'ın, cinayetten önce Semra Ç.'ye kendisini öldürmesi için not yazdığı anlaşıldı.

BENZİN BİTİNCEYE KADAR GEZDİM

Mahkemede cinayeti bütün detaylarıyla anlatan üniversiteli genç kız, "Beni sevgilisi olmaya zorladı. Ya ben ya sen öleceksin. Bu gece benim olacaksın. Yarın da nikah kıyılacak. Yoksa arabada silahla beni öldür" dedi. Not defterine de 'Ben kendim ölmek istedim. Semra'ya silahı kendim verdim' diye yazmış. Arabada silah yoktu. Daha önce vites kolunun yanına 'silah yoksa beni bununla öldür' diyerek bıçak koymuştu. Ben de bıçağı kalbine ve sırtına sapladım. Şoför koltuğuna geçtim ve benzin bitinceye kadar dolaştım. Sabah teslim oldum" dedi.

Olayın sonrasında teslim olan şüpheli Ç. ile ilgili haksız tahrik altında cinayeti işlediği gerekçesiyle 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Tutuklu Ç., davanın geçen gün görülen duruşmasında Doğan'ın peşini bırakmaması yüzünden birkaç ev değiştirdiğini fakat korsan taksicinin her defasında kendisini bulduğunu ve ölünceye kadar peşimi bırakmayacağını ifade ettiğini anlattı. Genç kız "Öldüğümde seni ve beni aynı mezara koysunlar' diye sosyal medya hesabına bile yazmış" dedi.

NOT DEFTERİNE ÖLÜMÜNÜ YAZDI

Ç., saplantılı aşık taksicinin iki kez kendisiyle zorla ilişkiye girdiğini bir gün yeniden beraber olmak için evine geldiği zaman 'Yeter artık' deyip çıktığım balkondan atlayacağımı söylediğini de anlattı. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi. İddianamede Ç.'nin ilişkiyi sürdürmek istemediği, fakat maktulün tehdit ve şantajlarla dairin devamına zorladığı anlatıldı. Cinayette meşru müdafaa sınırlarının aşıldığı, kendisi gelip olayı anlatması sebebiyle sanığın ifadesine itibar edilmesi gerektiği, cinayetin haksız tahrik altında işlendiği ifade edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu