Twitter Yeni Haber Kanalı Açıyor

Sosyal medya platformu Twitter, medya devi Bloomberg ile işbirliği içinde 24 saat kesintisiz yayın yapacak bir haber kanalı üzerinde çalışıyor.

Twitter Yeni Haber Kanalı Açıyor
Twitter Yeni Haber Kanalı Açıyor Harun Gürcan

Sosyal medya platformu Twitter, medya devi Bloomberg işbirliğiyle yapılacak olan 24 saat kesintisiz yayın yapacak bir haber kanalı üzerinde çalışıyor.

BBC Türkçe'nin haberine göre Twitter'dan programlardan canlı yayın yapacak dijital kanal, Bloomberg ofislerindeki içerik, haber ve uygulamalardan oluşacak.

Bu anlaşma ile Twitter, yayınladığı görüntülü reklamlardan büyük gelir elde eden dev şirketler Google ve Facebook'la rekabet edebilecek.

TWEET ATMA ALIŞKANLIĞI GELİŞECEK

Bloomberg CEO'su Justin Smith, bu yolla çoğu kullanıcının canlı olayları izlerken aynı anda tweet atma alışkanlığını geliştireceklerini ifade etti. Washington Post gazetesine konuşan Smith, "İzleyiciler şimdiden olayları canlı olarak ve aynı anda çoklu-görüntüleme deneyimini tattı. Bu farklı deneyimleri birleştirmenin tüketicilere çok güçlü bir şey sunacağını düşündük" dedi.

Twitter'ın operasyon direktörü Anthony Noto, bu yayın akışının mobil kullanıcılar için tasarlanacağını, böylelikle insanların ilgilerini çeken bir şey gördüklerinde hemen ona odaklanabileceğini açıkladı.2017'nin ilk üç ayında Twitter toplam 800 saatlik canlı video yayını yaptı. Bunların bir çoğu haber değeri olan veya özel olayları kapsıyordu.

Reklam destekli 24 saatlik hizmetin sonbaharda uygulamaya geçmesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu