Kullanıcılar E-kitap Tercih Etmekten Uzaklaşıyor

Fiziksel kitaba alternatif olarak gelen ancak satış olarak çok geri planda kalan E-kitap satışları yüzde 20 azalarak beklenen etkiyi karşılayamadı.

Kullanıcılar E-kitap Tercih Etmekten Uzaklaşıyor
Kullanıcılar E-kitap Tercih Etmekten Uzaklaşıyor Harun Gürcan

Kitap okuyucuları için ekstra bir yük taşımadan kütüphanesini yanısıra taşımak isteyen kullanıcıların tercihi olan E-kitap platformu son günlerde problemli günler yaşıyor. Kitapseverleri ikiye bölen elektronik kitaplar, bazı okuyucular huzurunda fiziksel kitabın yerini tutmadığı ve kitap okuma huzuru sağlamadığından kaynaklı eleştirilirken bazı kullanıcılar ise bu kitapların çok daha elverişli ve kullanımı kolay olduğunu savunuyordu.

FİYAT FARKININ ÇOK AZ OLMASI ETKENLERDEN BİRİSİ

İngiltere Yayıncılar Birliği tarafından açıklanan verilere göre geçtiğimiz yıl İngiltere’de satılan elektronik kitap sayısı bir önceki yıl karşısında yüzde 17 düşerken aynı yılda satılan fiziksel kitap ve dergilerin sayısında yüzde 7’lik bir fazlaya ulaşmış durumda. Benzer durum ABD sınırları içinde de yaşanmış bulunuyor.

Türkiye sınırları içerisinde ise elektronik yayımlanan kitap sayısı bir önceki yıla kıyasla yüzde 57 azalırlen, fiziksel kitap ise yüzde 3.5 azalma ile karşı karşıya kalmış gözüküyor.

Birçok uzmana göre bu satışlardaki düşüşün en büyük sebebi elektronik kitap ile fiziksel kitap arasında olan fiyat farkının çok az olması ve fiziksel kitabın kullanıcı tarafında halen daha tanınmış olması en büyük faktör olarak gösterilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu