PKK Kafanı Kaldıramıyor

TSK'nın son günlerde yaptığı operasyonlar sonucunda PKK saklandığı yerlerden çıkamaz hale geldi.

PKK Kafanı Kaldıramıyor
PKK Kafanı Kaldıramıyor Harun Gürcan

Sözde özerklik ilan ederek, terörü kırsaldan şehre taşıyıp hendek ve barikatlarla "Halk ayaklanması" amacına ulaşamayan terör örgütü PKK'nın, güvenlik güçlerinin hendek operasyonlarıyla başlayan çöküşü Kandil'i bitirme noktasına geldi.

YUVALARINDAN ÇIKAMIYORLAR!

İstihbarat birimlerinin hazırladığı son rapora göre örgüt, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son dönemde yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğü kararlı ve etkin operasyonlarla ağır darbe aldı. Jandarma ve Polis Özel Harekat Timleri, zorlu doğa şartlarında ve birçok arazi yapısında hâkimiyeti tamamıyla sağlayınca, teröristler, örgütün geçmiş dönemlerde "Girilemez- Ulaşılamaz" dediği sahalarda da başını kaldıramaz hale geldi. Rapora görehendek operasyonlarından bu yana geçen 21 ayda, yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarda, 42'si para ödüllü 12 bin 636, son 11 ayda ise 4 bin PKK'lı öldürüldü. 2017'nin ilk 100 gününde 252 terörist etkisiz hale getirilirken, 112 hedef de imha edildi.

SON 3 AYDA SADECE 5 KİŞİ DAĞA ÇIKTI

Lojistik desteği biten örgütün insan kaynağının da tamamıyla kesildiği, son 3 ayda yalnızca 5 kişinin dağa çıktığı ifade edildi. Yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristler arasında örgütün çoğu elebaşısı da bulunuyor.
Rapora göre hendeklerin kapatılarak, barikatların kaldırılması ve şehirlerin teröristlerden temizlenmesi için asker ve polisin ortak gerçekleştirdiği operasyonlarda, açtığı çukurlara gömülen PKK, "Şehir savaşı" hayalinden büyük zarar görürken, bölge halkının da desteğini çekmesiyle bütün bağlarını kaybetti. Teröristlerin bilhassa Doğu ve Güneydoğu'da sürekli barınma alanı ve geçiş güzergahı olarak kullandığı alanlar temizlenerek örgüt mensuplarının bahar ve yaz tertiplenmesi engellendi. Operasyonlar Aralıksız olarak ve kararlılıkla sürüyor.

KAÇACAK YERLERİ KALMADI

Sınır ötesi ve yurt içindeki hava operasyonlarında, yerli teknoloji ve yerli istihbarat kullanımıyla terör örgütünün uzun yıllardan beri kullandığı sığınak, silah depoları, lojistik merkezleri ve barınakları kullanılamaz hale getirildi. Lojistik desteğin kesilmesi, terörle mücadelede siyasi kararlılık, yurt içinde ve dışında sürekli ve etkili operasyonlar, lider kadrolarının etkisiz hale getirilmesi için girişimler, bölge halkının gönlünü kazanacak sıcak ilgi, Türkiye'nin batısı ve doğusundaki vatandaşları bir araya getirecek etkin projeler ve sivil toplum örgütlerinin gönüllü katkıları ve ödül yöntemi ile örgüt tükenme noktasına geldi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu