Antalya'da Karlı Yollar Açılıyor

Antalya'da sahil kesimi yaza hazırlanırken yayla bölgelerinin karla kaplı yolları yeni yeni açılıyor.

Antalya'da Karlı Yollar Açılıyor
Antalya'da Karlı Yollar Açılıyor Harun Gürcan

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 1800 rakımlı Gündoğmuş Söbüçimen Yaylası'nda yer yer 5 metreyi bulan kar sebebiyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.
 
KARLA KAPLI YOLLAR AÇILIYOR


Belediye ekipleri, Yörüklerin göçü öncesinde karla kaplı yolları ulaşıma açabilmek için çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Gündoğmuş AK Parti İlçe Başkanı Ali Arslan ve İlçe Koordinatörü Ali Gülen, yaylaya çıkarak çalışmaları yerinde inceledi.

Akdemir, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in göreve gelir gelmez, yayla yollarının gözden geçirilmesi konusu ile ilgili adım attığını açıkladı.

Antalya'da yaklaşık 3 bin kilometre yayla yolu bulunduğunun altını çizen Akdemir, "Bugüne kadar böyle sert bir kış olmamış. Biz geçtiğimiz yıl da yaylalarda karla mücadele ettik ama bu kadar kar yoktu. Bu yıl karla mücadelede çok başarılı olduk. Ulaşamadığımız yer kalmadı. Dağın başında bir tek vatandaşımız olsa bile biz o vatandaşımıza hizmet yapılmasından yanayız. 'Gidemediğin yer senin değildir', bu mantıkla bakıyoruz. Önümüzdeki günlerde göç başlayacak. Vatandaşlarımız rahatlıkla yurduna gelebilsin diye bu bölgenin yolunu açacağız." ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu