Baş Belası Sivilcelerden Kurtulmak İçin: Aloe Vera Maskesi

Ergenlik döneminden itibaren baş belası olarak karşımıza çıkmaya başlayan sivilcelerden kurtulmak için müthiş bir yöntem Aloe Vera maskeleri.

Baş Belası Sivilcelerden Kurtulmak İçin: Aloe Vera Maskesi
Baş Belası Sivilcelerden Kurtulmak İçin: Aloe Vera Maskesi Harun Gürcan

Ergenlik dönemine girdiğimiz günden itibaren devamlı olarak baş belası olmayı başaran sivilceler gerçekten sinir bozucu bir durum olabilir. Bu sivilcelerden kurtulmak için binbir türlü yöntem deniyor olsanızda kurtulamıyor olabilirsiniz. Cildinizin yapısına ve tipine göre yapabileceğiniz Aloe Vera maskeleri olduğunu biliyor muydunuz? İşte size en uygun Aloe Vera maskeleri. 

YAĞLI CİLT TİPLERİ: ALOE VERA + NOHUT UNU

Aloe verayı nohut unu ile kullanmak yağı ciltlerdeki ölü hücreleri temizler ve cildi istenmeyen kirlerden arındırır. Cildin pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasına yardım eder.

Nasıl uygulanır: Bir ölçek aloe vera jelini aynı oranda nohut unu ile karıştırıp bütün yüzünüze maske biçiminde uygulayın. Yüzünüzde kuruyup gergin bir hal aldıktan sonra ıslak pamukla temizleyerek ılık suyla tamamıyla yıkayın. Bu maskeyi haftada eşit Aralıklara 3 gün uygulayın. Daha sonra yağsız bir krem ile cildinizi nemlendirin.

HASSAS CİLT TİPLERİ İÇİN: ALOE VERA + ZERDEÇAL

Cildiniz hassas ve buna ek olarak yoğun olarak sivilceli ile zerdeçalın ölü deriyi temizleme özelliğiyle aloe verayı kullanabilmeniz mümkün.

Nasıl uygulanır: Bir yemek kaşığı aloe vera ile bir çay kaşığı zerdeçalı karıştırıp sivilceli alanlara sürün. 10 dakika sonra suyla durulayın.

MAT CİLTLER İÇİN: ALOE VERA + BADEM YAĞI

Badem yağında bulunan E vitamini cildi nemlendirir ve cildin kaybettiği parlaklığı geri kazandırır.

Nasıl uygulanır: 1 çorba kaşığı aloe vera jelnii ve 2 damla badem yağıyla karıştırın. Cildinize hafif bir biçimde masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika sonrasında nemli bir havlu ile silin. Su ve herhangi bir yüz yıkama jeli ile yıkamayın!

TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN: ALOE VERALI SU

Maskelere ek olarak aloe vera bitkisinin suyunu da içebilirsiniz. Bu vücutta biriken bütün toksinleri dışarı atacaktır ve cildin gözeneklerine içten etki edecektir. Aynı zamanda aloe veralı su kabızlığı da giderir.

Nasıl içilir: Bir bardak suya 1 yemek kaşığı aloe vera jelini ekleyin ve tüketin. Eğer suyla karıştırınca içemiyorsanız, taze sıkılmış meyve sularına veya limonatanıza da ekleyebilirsiniz.

KURU CİLT TİPLERİ: ALOE VERA JELİ

Aleo verayı diğer hiçbir bitkiyle kullanmadan da uygulayabilirsiniz. Bu jel dokunduğunda ağrı yapan ve acıyan sivilcelerin iltihabını alacak ve lekesiz biçimde iyileşmesini sağlayacak.

Nasıl uygulanır: Aloe vera jelini (Yaprağından elde ettiğiniz aloe veranın jelini kullanabileceğiniz gibi hazır satılan jellerini de kullanabilmeniz mümkün), sivilcelerin üstüne kulak pamuğu ile uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra aynı işlemi yeniden uygulayın, yani ikinci kat jel sürün. O da kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın.

SİVİLCEDEN SONRA: ALOE VERA + BAL + LİMON

Sivilcelerden kurtulduk, şimdi sıra izleri yok etmeye geldi. Bunun için doğada bulunan ve bizim de cildimizin rengini açan bal ve limondan yardım alacağız.

Nasıl uygulanır: Aloe vera, bal ve limon suyundan 3’er yemek kaşığı alın ve karıştırın. Karışımı izlerin olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın ve bir dakikanın sonrasında yıkayın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu