Silahlı İHA İş Başında

Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde eylem hazırlığında olduğu belirlenen bölücü terör örgütü mensubu üç terörist, silahlı insansız hava aracı (İHA) ile etkisiz hale getirildi.

Silahlı İHA  İş Başında
Silahlı İHA  İş Başında Harun Gürcan

Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde eylem hazırlığı yaptıkları belirlenen bölücü terör örgütü üyesi üç terörist, silahlı insansız  hava aracı (İHA) ile etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre dün, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi, Kato Dağı bölgesinde bir süredir yürütülen operasyonda belirlenen beş mağarada arama yapıldı. Mağaralardaki aramalarda, bir biksi makineli tüfek, bir 60 mm havan, bir 40 mm bombaatar, üç av tüfeği, 24 adet 60 mm havan mühimmatı, 200 Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, 86 biksi makineli tüfek fişeği, 271 kalaşnikof  piyade tüfeği fişeği, iki Jeneratör, bir araç plakası ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazır tutulan 17 tüp ele geçirildi. Erzurum'un Şenkaya ilçesinde devam eden operasyonda bir sığınakta  yapılan aramada, az miktarda tıbbi malzeme, yaşam malzemesi ve el yapımı  patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış iki tüp bulundu. Mardin'in Midyat ile Diyarbakır'ın Hazro ilçelerinde belirlenen edilen  dört el yapımı patlayıcı ile Van'ın Erciş ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu  teröristler tarafından daha önce gasp edildiği tespit edilen patlayıcı madde yüklü bir araç imha edildi.

GIDA MALZEMELERİ DE ELE GEÇİRİLDİ

Bitlis'in Tatvan ilçesinde belirlenen bir sığınakta, toprağa gömülü  bidon içerisinde 38 el bombası, bir telsiz, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak için hazır tutulan altı tüp, üç akü, 13 pil bloğu, çok miktarda yaşam  ve gıda malzemesi ile muhtelif ilaç ele geçirildi. Muş merkezde yapılan arazi aramasında belirlenen bir sığınakta ise  çok miktarda yaşam ve gıda malzemesi ile muhtelif ilaçlar ele geçirildi. Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde eylem hazırlığında olduğu belirlenen bölücü terör örgütü mensubu üç terörist, silahlı insansız hava aracı ile  etkisiz hale getirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu