ABD'den Terör Örgütüne Tam Destek

ABD, Türkiye'nin Suriye'nin Karaçok bölgesindeki PKK hedeflerini vurmasının hemen sonrasında terör örgütüne 22 tır silah, mühimmat ve araç desteği sağladı.

ABD'den Terör Örgütüne Tam Destek
ABD'den Terör Örgütüne Tam Destek Harun Gürcan

LCC'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, öğle saatlerinde Suriye-Irak sınır bölgesinde bulunan ve Semalka sınır kapısından giriş yaptığı söylenen ABD konvoyu, Haseke'nin doğusundaki Malikiye'ye gitti. Açıklamada, konvoyda 48 askeri araç ve 250 askerin bulunduğu ifade edildi.

ABD SİLAH VE MÜHİMMAT DESTEĞİNİ EKSİK ETMİYOR

ABD, Türkiye'nin Suriye'nin Karaçok bölgesindeki PKK hedeflerini vurmasının hemen sonrasında terör örgütüne 22 tır silah, mühimmat ve araç desteğinde bulundu. Terör örgütüne silah, mühimmat ve eğitim konusunda destek veren ABD'nin, Türkiye'nin sınır ötesi önleyici müdahalesinden sonra PYD/PKK'ya desteğini arttırması dikkatleri ABD'nin üzerine topluyor. Karaçok ve Irak'ın Sincar bölgesindeki PKK hedeflerini vurmasının sonrasında terör örgütünün, sınır hattındaki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) birlikleri ve nöbet yerlerini hedef alan saldırılarında Amerikan yapımı TOW füzesi kullandığı öğrenilmişti.

Geçen aylarda ABD, terör örgütünü çoklu roket atar rampaları, 80 ve 120 milimetre havan, MK19 bomba atar, M4 Cabrine ve M16 piyade tüfekleri ile Humwee tipi askeri araçlar ve Cougar tipi zırhlı personel taşıyıcılarla desteklemişti.
ABD, Türkiye'nin çeşitli kez talep etmesine rağmen satmaya yanaşmadığı FGM-148 Javelin tank savar füzelerini de terör örgütüne sağlıyor.

ABD'nin Suriye'de müttefik olarak nitelediği PYD/PKK militanları, ülke genelinde "SDG" adını kullanıyor.

PYD/PKK, Suriye'nin kuzeydoğu sınırındaki Haseke'den başlayarak Hatay'ın karşısına kadar, sınır hattında uzanan bir hakimiyet bölgesi kurmayı hedefliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu