Merve Hemşire Davası İçin Sağlık Bakanlığından Karar Geldi

Sağlık Bakanlığı tarafından sahte estetik uzmanı Soner G. hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Merve Hemşire Davası İçin Sağlık Bakanlığından Karar Geldi
Merve Hemşire Davası İçin Sağlık Bakanlığından Karar Geldi Harun Gürcan

Sağlık tarafından, Adana'da kendisinin estetik uzmanı olduğunu söyleyerek kendine ait evinde Adanalı vatandaşlara botoks yaptığı iddia edilen kuaför Soner G. hakkında, Adana Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

BAKANLIK TARAFINDAN TAKİP ALTINDA

Medya da hızla yayılan haberler sayesinde Adana'da internet üzerinden kendini medikal estetik uzmanı olarak tanıttığı ancak asıl mesleğinin bayan kuaförlüğü olduğu öğrenilen Soner G.'nin bazı vatandaşlara dudak dolgusu ve botoks işlemleri yaptığının ortaya çıktığı bildirilen açıklamada, "Bilindiği üzere botoks ve dermal dolgu işlemleri, sadece uzman tabipler ile medikal estetik sertifikasına sahip hekimler tarafından yalnızca sağlık kuruluşlarında yapılabilmektedir. Kuaför, güzellik uzmanı ya da estetisyenlerin bu tür tıbbi işlem olarak nitelendirilen işlemleri yapmasına izin verilmemektedir." ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamada, ilgili kanuna göre "Diploması olmadığı halde, menfaat temin etmek amacına yönelik olmasa bile hasta tedavi eden veya tabip unvanını takınan şahıs iki yıldan beş yıla kadar hapis ve bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır." hükmünün yer aldığı hatırlatıldı.

Sağlık Bakanlığının açıklamasında, "Yaşanan son olaylarla ilgili olarak kendini estetik uzmanı olarak tanıtarak evinde bazı vatandaşlarımıza botoks işlemi yaptığı iddia edilen kuaför Soner G. hakkında Adana Valiliği İl Sağlık Müdürlüğümüz kanalıyla Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Konu bakanlığımızca takip edilmektedir." bilgisi paylaşıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu