Fethiye'de Yürekleri Burkan Kare

Bir sosyal medya kullanıcısı, Kesikkapı Mahallesi Maliye Kavşağı yakınındaki Fethiye Belediyesi’ne ait çöp konteynerinin önünde, 1’i çocuk 2 Suriyeli’nin oturmuş şekilde yemek yerken fotoğraflarını çekti.

Fethiye'de Yürekleri Burkan Kare
Fethiye'de Yürekleri Burkan Kare Harun Gürcan

Fethiyeli bir vatanadaşın, Kesikkapı Mahallesi Maliye Kavşağı yakınındaki Fethiye Belediyesi’ne ait çöp konteynerinin önünde, 1’i çocuk 2 Suriyeli’nin oturmuş şekilde yemek yerken fotoğraflarını çekip sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaştığı fotoğraf sosyal medyada sonra kısa sürede on binlerce kullanıcı tarafından görüntülenen fotoğraflar, tartışmaları da hemen arkasından getirdi.

BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE YAPIYORLAR İDDİASI

Fethiyeli vatandaşın paylaştığı o  fotoğrafı yorumlayan bazı vatandaşlar, o bölgede sürekli dolaşan Suriyeli ailenin bilerek çöp konteynerinin yanında yemek yediğini iddia etti ve duygu sömürüsü yaptıklarını savundu. Yoldan geçenlerin Suriyeli aileye acıyarak onlara devamlı şekilde para verdiğini öne süren kullanıcılar, Suriyelilerin ilçeden gönderilmesini istedi. Başka bir vatandaş ise Suriyelilerin ülkelerindeki iç savaştan kaçtıklarına dikkat çekerek, yapılan yorumları ’vicdansızlık’ olarak niteledi. Çöpün kıyısında yemek yiyenlerden birinin çocuk olduğu da vurgulanarak, ilçe halkı Suriyelilere sahip çıkmaya çağrıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu