Tacizci 3 Gencin Cezaları Belli Oldu

3 arkadaş zihinsel engelli Erahn Gümüş'e tecavüz edip vücudunun çeşitli yerlerini çakmakla yaktıktan sonra boğazını keserek öldürmüştü. Cezaları çıktıkları son duruşmada belli oldu.

Tacizci 3 Gencin Cezaları Belli Oldu
Tacizci 3 Gencin Cezaları Belli Oldu Harun Gürcan

Geçtiğimiz sene 2 Şubat'ta gerçekleşen olayla ile ilgili otobüs firmasının servis şoförü Gökhan Çakır, arkadaşları Ömer Şancı ve Ömür Baltacıoğlu ile beraber, zihinsel engelli Erhan Gümüş'ün kendisine küfür ettiğini iddia ederek aracın bagajına koyup ormanlık alana götürdü.

3 arkadaş zihinsel engelli Erahn Gümüş'e tecavüz edip vücudunun çeşitli yerlerini çakmakla yaktıktan sonra boğazını keserek öldürdü. Olayın üstünden tam 17 gün geçti ve daha sonra 3 şüpheliden Ömer Şancı tekrar olay yerine gitti. İddialara göre Erhan Gümüş'ün cesedine de tecavüz etti. Tacizci ve cinayet zanlısı 3 kişi cesedi gömdüler. Polisin araştırması sonucu gözaltına alınıp tutuklandı.

 

'Bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme', 'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme', 'Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklar, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde son kez hakim karşısına çıktı.

PİŞMANIZ!

Zanlılardan Ömer Şancı arkadaşları tarafından kullanıldığını öne sürerek, "Benim olayla ilgili hiç bir suçum yok. Ben sadece onları aracımla gezmek için ormana götürdüm. Öldürme suçlamasıyla hiç bir alakam yok" dedi.

Sanıklardan Baltacıoğlu ise "Beni define için çağırdılar. Vicdan azabı çekiyorum. Adaletinize sığınıyorum. Çok pişmanım. Suçun işlenmesine doğrudan katkım yok" dedi. Gökhan Çakır da olayı polise gidip anlatan kişi olduğunu söyleyerek, "Ben olayın çözülmesi için yardımcı olan kişiyim. Cezam neyse çekeceğim" dedi.

CEZAYI DUYAN SANIK ANNESİ BAYILDI

Mahkeme sanıklardan Ömer Şancı ve Ömür Baltacıoğlu'na, 'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu, diğer suçlardan 6'şar yıl, Gökhan Çakır'a da aynı şekilde öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömürbsoyu, diğer suçlardan 8 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Kararı duyan sanıklardan Ömer Şancı'nın annesi İsmigül Şancı, adliyede fenalık geçirdi. Bayılan kadın yakınları tarafından dışarıya çıkarılıp çağrılan ambulansla İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'ne kaldırıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu