FETÖ'de Mahrem İmamdan İtiraf

MİT tarafından ele geçirilen harici belleğin içerisinde bulunan bilgiler yavaş yavaş çözülüyor.

FETÖ'de Mahrem İmamdan İtiraf
FETÖ'de Mahrem İmamdan İtiraf Harun Gürcan

Milli İstihbarat Teşkilatıın ele geçirdiği bir harici bellekte bulunan bilgilerin emniyet yetkilileri ile paylaşılmasının ardından, Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı kordinesinde ki operasyonda gözaltına alınan zanlılardan 27'si Emniyet Müdürlüğündeki ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Ankara Adliyesinde Cumhuriyet Savcı Serhat Özveren'e ifadelerini veren zanlılardan 27'si, tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliklerine gönderildi. Nöbetçi sulh ceza hakimlikleri, şüphelilerden 24'ünün tutuklanarak, cezaevine gönderilmesine, 3 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılması kararını verdi.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimi Ali Ramazan Bilgisiçok, şüphelilerden etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen 2 kişi ile bebek emzirdiği belirlenen bir kadının adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

"BENİMLE İLGİLİ KODLAMALAR YÜZDE YÜZ DOĞRUDUR"

Hakim Bilgisiçok'a ifade veren sanıklardan F.A, "Mahrem imam soruşturmasında bahsi geçen fişleme hususları doğrudur. Fişleme, 'Nejat' kod isimli, gerçek ismi de Nihat olan soy ismini bilmediğim, Yozgat'taki soruşturmada fotoğraftan teşhis ettiğim kişi tarafından hazırlandığını biliyorum. Dosya kapsamında sorulan kodlamalar, kişilerin bilgi ve beyanlarına göre oluşturulmuştur. Benimle ilgili kodlamalar yüzde yüz doğrudur. Bu nedenle diğer kişilerle ilgili kodlamaların da doğru olduğunu düşünüyorum." dedi.

70 BİN POLİS 7 KATEGORİYE AYRILMIŞ

Emniyetteki mahrem yapılanmaya karşı yürütülen operasyonun dayanağı olan taşınabilir bellekte ki bilgilere göre, FETÖ, emniyet içerisindeki yaklaşık 70 bin kişiyi A, B, C, D, E, F, G şeklinde gruplandırdı.

Bu mahrem yapılanmada A grubu "Bizden" diye isimlendirilen ve örgütün bütün talimatlarını koşulsuz şartsız yerine getirenlerden oluşuyor. B grubunda ise örgüte himmet veren fakat örgütün verdiği her talimatı yerine getirmeyen ve Bank Asya gibi örgütün finans kaynaklarına para yatırmayanlar yer alıyor. Bir dönem örgüt içerisinde faaliyette bulunup sonrasında talimat üzerine örgütten ayrılan ve beklemede kalanlar ise "Bizdendi" tanımlaması ile C grubunda bulunuyor.

"ZARARSIZ ESKİ MENSUPLAR"

Terör örgütü tarafınca hal ve hareketleri örgüte zarar verdiği sebebi ile çıkartılan eski üyeler de D kategorisinde yer alıyor. Bu kategoridekiler "cemaatin yapısını çok iyi bilen ve zararsız eski mensuplar" olarak isimlendiriliyor. E grubunda ise "Ehli dünya ve Ehli beyt" olarak kategorilendirilen emniyet mensupları yer alıyor.

F GRUBUNDAKİLER: DÜŞMAN

FETÖ, örgüt yapısı için en büyük tehdit olarak gördüğü emniyet mensuplarını F grubuna alarak bu grupta yer alan emniyet mensuplarını "Düşman" olarak nitelendirdi. Özellikle 15 Temmuzdan sonra FETÖ ile aktif mücadele içerisinde olan birimlerde görevli polisler bu kategoride yer aldı. Örgütün G grubunda sınıflandırdığı emniyet mensupları ise başka dini gruplarda yer alan ve "cemaat"in faaliyetlerine sempati ile bakan kişilerden oluşuyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu