Erkan Dumanlı ve Nazlı Ilıcak Hakkında Önemli Gelişme

Aralarında Nazlı Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan kardeşler, Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emre Uslu’nun da bulunduğu 17 isim hakkında hazırlanan iddianame kabul edilerek ilk duruşmanın 19 Haziran tarihinde İstanbul Adliyesi'nde görülmesine karar verildi.

Erkan Dumanlı ve Nazlı Ilıcak Hakkında Önemli Gelişme
Erkan Dumanlı ve Nazlı Ilıcak Hakkında Önemli Gelişme Harun Gürcan

İçlerin de Nazlı Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan kardeşler, Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emre Uslu’nun da bulunduğu 17 isim ile ilgili olarak hazırlanan iddianame kabul edildi. İlk duruşma tarihi olarak da 19 Haziran da İstanbul Adliyesi'nde görülmesine karar verildi.

 

3'ER KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENMİŞTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılarından Can Tuncay'ın hazırladığı iddianamede Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın "TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs, TC Hükumetini ortadan kaldırmaya teşebbüs, Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapsi istenmişti.

 

15'ER YILDAN 22,5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Haklarında yakalama kararı çıkartılan sanıklar Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emrullah Uslu'nun "TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs, TC Hükumetini ortadan kaldırmaya teşebbüs, Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs ve Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet 15'er yıldan 22,5 yıla kadar hapsi talep edilmişti. Emrullah Uslu'ya diğer suçlamaların yanında ayrıca "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istenmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu