HSYK Tarafından 107 İhraç Daha

FETÖ soruşturması kapsamın da 107 hakim ve savcı hakkında ihraç kararı verdi.

HSYK Tarafından 107 İhraç Daha
HSYK Tarafından 107 İhraç Daha Harun Gürcan

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK), FETÖ soruşturmaları çerçevesinde 107 hakim ve savcı hakkında ihracına karar verildi.

HSYK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugünkü toplantının ardından listeler üzerindeki çalışmaları tamamladıklarını söyledi.

Yılmaz, "107 hakim, savcı daha ihraç edildi. Bu, listeler halinde yapılan son ihraç. Bundan sonra itiraflarla yeni isimler geldikçe bizden sonraki Kurul da durumu değerlendirecektir ama var olan liste üzerindeki çalışmalar sona erdi. Üzerinde çalıştığımız bir liste kalmadı. İtirazları da tamamladık." diye konuştu.

SAYI 4238'E YÜKSELDİ

Haklarında ihraç kararı verilen 105 kişi itiraflar üzerine yapılan çalışmalar sonucunda ihraç edildiğini söyleyen Yılmaz, diğer 2 hakim, savcının bir başkası üzerine kayıtlı olan ve kendilerinin kullandığı öğrenilen cep telefonlarından örgütün haberleşme programı ByLock bulunduğunu kaydetti.

Ayrıca listelerin savcılıklara da gönderildiği ve bu kişiler hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı da alınan bilgiler arasında.

Son ihraçlarla FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten atılan hakim ve savcı sayısı 4 bin 238'e ulaştı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu