Abdullah Gül Cuma Namazı Çıkışı Konuştu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Milletvekili Deniz Baykal'ın açıklamalarıyla ilgili, "Geçen günlerde bir siyasetçinin kendi parti içi hesapları ve politikaları çerçevesinde yaptığı çeşitli taktikler, o konuşmada, beni de söz konusu etti. Açıkçası ben hiç ciddiye almadım benimle ilgili söylenenleri." dedi.

Abdullah Gül Cuma Namazı Çıkışı Konuştu
Abdullah Gül Cuma Namazı Çıkışı Konuştu Harun Gürcan

Cuma namazını Esenyurt'taki Serhan Tirit Merkez Camisi'nde kılan Gül, cuma namazı çıkışında bazı vatandaşlarla fotoğraf çektirdi ve vatandaşların kendisine sevgi gösterisine karşın el salladı.

"MESELELERİN NASIL ORTAYA ÇIKTIĞINI BİLİYORUM, CİDDİYE ALMADIM"

Gül, cami çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Deniz Baykal'ın açıklamalarına ilişkin şunları söyledi:

"Geçen günlerde bir siyasetçinin kendi parti içi hesapları ve politikaları çerçevesinde yaptığı çeşitli taktikler, o konuşmada, beni de söz konusu etti. Açıkçası ben hiç ciddiye almadım benimle ilgili söylenenleri. Çünkü daha önceden de biliyorum 367 meselelerinin nasıl ortaya çıktığını, bugünkü koşullara Türkiye gelirken hangi şartlarda geldiğini. Dolayısıyla hiç ciddiye almadım. Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar ve hatta bazı arkadaşlar doğrusu saygı seviyesini de aşarak neredeyse benim ne yapmam, ne söylemem gerektiğini nasihat edecek kadar da ileri gittiler. Buna çok üzüldüm."

Bir süredir, sosyal medyada ve bazı sitelerde öncelikle kendi adına AK Parti'nin gerçek öncüleri, kurucuları ve onun içeride, dışarıda elde ettiği başarısında, itibarında en çok emeği geçen kişiler adına ağza gelmeyecek laflar, küfürlere varan laflar, her türlü ahlak dışı, edep dışı davranışlarda bulunduğu anlatan Gül, "Doğrusu bunların da nasıl organize olduğunu dünya alem biliyor. Bunun karşısında da sukutu gerçekten çok üzüntüyle karşılıyorum ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum." diye konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu