Azerbaycan'ın Yurt Dışı Yatırımını Büyük Ölçüde Türkiye'ye Yapıyor

Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mustafayev, "Şimdiye kadar Türkiye'ye 9 milyar dolar yatırım yaptık. Türkiye de Azerbaycan ekonomisine 11 milyar dolar yatırımda bulundu." dedi.

Azerbaycan'ın Yurt Dışı Yatırımını Büyük Ölçüde Türkiye'ye Yapıyor
Azerbaycan'ın Yurt Dışı Yatırımını Büyük Ölçüde Türkiye'ye Yapıyor Harun Gürcan

Azerbaycan'ın yaptığı yatırımlar ile iligili konuşan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev, yurt dışına yapılan yatırımların büyük çoğunlukla yapıldığı ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Azerbaycan Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar da, Türkiye Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral tarafından Ekonomi Bakanı Mustafayev'e bir ziyaret gerçekleştirdiği ifade edildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklama Özoral ve Mustafayev arasında yapılan görüşme de, Azerbaycan ve Türkiye arasında yapılan ticaretin geliştirilmesi ve Azerbaycan'a bağlı olan Nahçivan Özerk Cumhuriyeti'nde üretimde olan ürünlerin Türkiye'ye ihracıyla ilgili konularında fikir alışverişinde bulunulduğu bildirildi.

"TÜRKİYE'YE 9 MİLYAR DOLAR YATIRIM YAPTIK"

"Azerbaycan yurt dışında en fazla yatırımı Türkiye'ye yaptı. Şimdiye kadar kardeş ülkeye 9 milyar dolar yatırım yaptık. Türkiye de Azerbaycan ekonomisine 11 milyar dolar yatırımda bulundu. Azerbaycan'da faaliyet gösteren yabancı şirketlerin başında 2 bin 900'den fazla şirketle Türkiye geliyor. Türkiye'de ise yaklaşık 2 bin Azeri şirketi bulunuyor."

Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Özoral da ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için büyük potansiyel olduğuna da değindi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu