Maliye Bakanı Temel Atma Töreninde Konuştu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Şair Zihni Kültür Merkezi'nde, yeni yapılacak 14 tesisin temel atma töreninde kalkınmaya destek olacak her türlü yatırıma karşı hükümet olark her zaman için büyük önem verdiklerini söyledi.

Maliye Bakanı Temel Atma Töreninde Konuştu
Maliye Bakanı Temel Atma Töreninde Konuştu Harun Gürcan

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Şair Zihni Kültür Merkezi'nde, Orman ve Su İşleri Bakanlığınca inşaatına başlanacak olan Kırklartepe Barajını da içinde barındıran toplam 113 milyon liralık 14 tesisin temel atma töreninde yapılan yatırımların Bayburt içim önemli bir yeri olduğunu yaptığı konuşmada belirtti.

Kalkınmaya destek olacak her türlü yatırıma karşı hükümet olark her zaman için büyük önem verdiklerini ifade eden Ağbal, "Son 14 yılda ülkemizde her alanda, eğitimde, sağlıkta, altyapıda, ulaştırma alanlarında daha önceki dönemlerle mukayese edilemeyecek ölçüde yatırımlara başladık ve bunları bir bir tamamladık. Bugün Türkiye yapılan bu yatırımlar neticesinde her bakımdan iftihar ettiğimiz noktalara doğru da geldi, gelmeye de devam ediyor." dedi.

"EKONOMİMİZ SAĞLAM, BÜTÇEMİZ SAĞLAM"

Ağbal, karşı karşıya kaldıkları tüm oyunlara karşın bugün Türkiye'nin artık kendi üretimi olan tank, top, füze, helikopter ve savaş uçağını kullanan ülke olduğunu ifade ederek, "Bunu hep beraber başaracağız. Türkiye'nin yarınları bugünlerden daha güzel olacak. Neden? Çünkü ekonomimiz sağlam, bütçemiz sağlam." diye konuştu.

Türkiye'de 1990'lı yıllar da bütçe yönünden kötü geçirdiği bir dönem olduğunu tekrar hatırlatan Ağbal, şu değerlendirmede bulundu:

"Bize yabancılar gelirdi, 'Sizin bu bütçenizin hali ne olacak?' derlerdi. Şimdi görüşüyoruz, diyorlar ki 'Türkiye'nin bütçesi sağlam, kamu maliyesi sağlam.' Bir çok yabancı misafir geliyor, toplantı yapıyoruz, bütçe açığımızı söylediğimiz zaman herkesin dudağı uçukluyor. Niye? Ekonomimizin temelleri sağlam, bütçe disiplinine önem veriyoruz, kaynakları doğru yerde kullanıyoruz. Milletten aldığımız parayı, millete hizmet olarak veriyoruz. 1990'lı yıllar boyunca bu ülkede milletten toplanan para nereye giderdi? Faize giderdi. Faiz bütçeleri yapılırdı, 2002'de AK Parti iktidara geldiğinde bütçenin yarısı faize gidiyordu. Şimdi nedir? 587 milyar liralık bütçenin içerisinden sadece 55 milyar lira civarında faize kaynak ayırmışız. Yani ne demek? 10'da 1'i. AK Parti iktidara geldiğinde bu neydi? Yarısıydı. Böyle bütçe mi olur? Borç bütçesi, IMF bütçesi."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu