Rus Büyük Elçi Cinayetinde Önemli Gelişme

Rus Büyük Elçi vuran FETÖ mensubu polis cinayet talimatını lüks otelde aldı.

Rus Büyük Elçi Cinayetinde Önemli Gelişme
Rus Büyük Elçi Cinayetinde Önemli Gelişme Harun Gürcan

FETÖ'cü polis Mevlüt Mert Altıntaş'ın cinayet öncesi yaptıkları en ince detayına kadar araştırılıyor. Cinayetten önce otel odasında bir şahısla görüştüğü tespi edilen katilin WhatsApp yazışmaları deşifre edildi. Polisin konuşmalarına göre Mevlüt Mert Altıntaş, otel odasında "abi" dedikleri bir şahısla görüştü ve sonrasında suikasti yaptı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Aralık'ta Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde bulunduğu bir sergi esnasında uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a dair tahkîkatı çok yönlü olarak sürdürüyor.

Savcılık, cinayetten sonra gerçekleştirilen operasyonda olay yerinde öldürülen FETÖ'cü polis Mevlüt Mert Altıntaş'ın nerelere gidip hangi şahıslarla irtibat kurduğunu ve bağlantılarını inceleme altına aldı. Aynı zaman da Büyükelçi Karlov'un katıldığı fotoğraf sergisinin hazırlıklarının ne zaman başladığını inceleme altına alan savcılık, ‘Gezgin Gözüyle Kaliningrad'dan Kamçatka'ya Rusya' isimli sergiye dair tanıtım kitapçığının 15 Kasım günü basıldığını tespit etti. Savcılığa göre, katil Altıntaş da suikast hazırlığı için aynı gün harekete geçti. 19 Aralık'taki suikastten bir ayı aşkın süre önce, yani 15 Kasım'da, kullandığı telefonu değiştiren Altıntaş, yine bu tarihte kendisine yeni bir telefon aldı.

'CİNAYET TALİMATINI LÜKS OTELDE ALDI' İDDİASI

Ortaya çıkan yeni detaylar ışığında Altıntaş'ın, Karlov'a suikast talimatını 5 yıldızlı otelde almış olabileceği olasılıki üzerinde duran savcılık, ilk önce saldırganın alışveriş merkezinden otele nasıl ve kiminle gittiğini belirleme etmeye çalışıyor. İlk incelemede, suikastçinin lüks otelde oda tuttuğuna dair bir bilgiye ulaşılamadı. Soruşturma kapsamında otelin misafir kaydı ile güvenlik kameraları incelemeye alındı. O tarihlerde otelde kimlerin kaldığı ayrı ayrı araştırılıyor. Altıntaş'ın ‘sevdiğim abi' diye dile getirdiği kişiyle otelin lobisinde de görüşmüş olabileceği belirtiliyor. Kasım sonlarında 5 yıldızlı bir otelde gerçekleşen bu sır görüşme sonrasında Altıntaş, Büyükelçi Karlov'u öldürmek için 18 Aralık'ta Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin yanındaki 4 yıldızlı otelin 214 numaralı odasına yerleşti. Altıntaş, suikast günü 19 Aralık'ta ise polis kimliğiyle girdiği etkinlikte Andrey Karlov'u öldürdü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu