Prof. Dr. Ömer Özkan'a FETÖ Operasyonu

Üniversitede karı koca akademisyen Cumhuriyet Savcılığı'na müracaat ederek üniversitede 14 öğretim üyesinin FETÖ'cü olduğunu iddia etti.

Prof. Dr. Ömer Özkan'a FETÖ Operasyonu
Prof. Dr. Ömer Özkan'a FETÖ Operasyonu Harun Gürcan

Akdeniz Üniversitesinin gündemini FETÖ iddiaları meşgul etmiş durumda. Üniversitede karı koca akademisyenlik yapan çift Cumhuriyet Savcılığı'na müracaat ederek üniversitede 14 öğretim üyesinin FETÖ'cü olduğunu iddia etti. Bu üyeler içerisinde Türkiye'de yüz ve kol nakilleri ile adını dünyaya duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan da var.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak çalışan Prof. Dr. Ali Aydın Yavuz ile aynı bölümde çalışan eşi Prof. Dr. Melek Nur Yavuz’un ayrı ayrı günler de Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı iki ayrı suç duyurusu Akdeniz Üniversitesi’ni karıştırdı.

YÜZ VE KOL NAKLİ YAPAN HOCA DA VAR!

Aydın çiftinin savcılığa sunduğu 29 sayfalık suç duyurusu metninde, yüz ve kol nakilleri ile ismini dünyaya duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan, eski Başhekim Doç. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Cumhur Arıcı, Prof. Dr. İlhan Gölbaşı olmak suretiyle 14 öğretim üyesinin FETÖ üyesi olduğu iddia edildi.

40 TANIK GÖSTERDİ!

Metnin hukuki deliller kısmına ise AÜ Tıp Fakültesi’nde çalışan 40 öğretim üyesinin ismi yazılarak tanık olarak gösterildi. Suç duyurusunun yapılmasının ardından derhal operasyona başlayan savcılık, tanık olarak gösterilen öğretim üyelerinin ifadelerinin alınması hakkında polise talimat verdi.

Tanık olarak ifadeleri alınan öğretim üyelerine dilekçedeki iddialar ile alakalı sorular yöneltildi. Tanık öğretim üyelerinden bazıları, Prof. Dr. Yavuz’un devlet büyüklerine hakaret suçlamasıyla tahkîkat geçirdiğini, son yayımlanan KHK ile de meslekten ihraç edildiğini ifade ederek, Yavuz çiftinin iddialarıyla ifadelerinin alınmasına tepki gösterdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu