Bekir Bozdağ'dan ABD Ziyareti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile beraberindeki heyet, Etimesgut'taki Askeri Havaalanı'ndan ABD'ye hareket etti.

Bekir Bozdağ'dan ABD Ziyareti
Bekir Bozdağ'dan ABD Ziyareti Harun Gürcan

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15-17 Mayısta gerçekleştirecek olduğu ziyaretten önce Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye verilmesi ve geçici olarak  tutuklanmasıyla alakalı görüşme yapmak için, özel uçakla ABD'ye gitti.

Adalet Bakanı Bozdağ'ın yanında ki heyet ile beraber, Etimesgut'taki Askeri Havaalanı'ndan ABD'ye gitmek için yola çıktı. Adalet Bakanı Bozdağ, yarın yerel saat ile 17.30'da ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions'la bir araya gelecek.

ANLAŞMAYI TEKRAR HATIRLATACAK

Görüşmede, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesine ilişkin ABD'ye iletilen dört farklı iade dosyasıyla alakalı bilgiler verecek olan Bakan Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişiminin başında Gülen'in olduğuyla ilgili yeni delilleri de aktaracak.

Bozdağ'ın ABD'li Adelet Bakanı ile, Türkiye ile ABD arasındaki suçluların teslim edilmesiyle alakalı anlaşmayı tekrar hatırlatarak FETÖ başı Gülen'in geçici tutuklanmasının zorunlu olarak görüldüğü vurgulayacağı öğrenildi.

Bakan Bozdağ, Türkiye'nin gönderdiği geçici tutuklama ve iade dosyalarıyla ilgili olarak  gereğinin yapılması için mahkemelere gönderilmesini de görüşmede gündeme gelecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu