Cumhurbaşkanı Bu Kez Gençlere Seslendi

Erdoğan: "İfade özgürlüğünü sadece kendi düşüncelerini ifade edilebilmesi olarak görenlerle elbette anlaşamadık" dedi.

Cumhurbaşkanı Bu Kez Gençlere Seslendi
Cumhurbaşkanı Bu Kez Gençlere Seslendi Harun Gürcan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde yapılan "İstanbul Meridyen Open '17 Uluslararası Münazara Turnuvası"nın ödül törenine katıldı. Törende konuşmasını yapmak için kürsüye çıktığında ise, uluslararası bir hal almış olan bu turnuvanın düzenlenmesinde, bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

"İfade özgürlüğünü sadece kendi düşüncelerini ifade edilebilmesi olarak görenlerle elbette anlaşamadık" diyen Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Çünkü biz insanı eşref-i mahlukat olarak gören medeniyetin mirasçılarıyız. Biz, yaradılanı severiz yaradandan ötürü diyen bu yaklaşımdan hareketle tüm insanlara saygı duyan bir anlayışa mensubuz. Böyle olduğu için de çoğulculuk ve özgürlükçülük konusunda en küçük bir sıkıntımız yok. Ülkemizin ve dünyanın her yerinde tüm farklı inanç, düşünce, meşrep gruplarıyla karşılıklı görüş alışverişimiz olmuştur."

"BİZE HER TÜRLÜ DONANIMA SAHİP BİR GENÇLİK LAZIM"

"Bize sorgusuz, sualsiz biat eden cahil bir gençlik değil, neye inandığını, neyi savunduğunu, neyin mücadelesini verdiğini bilen, bunun için gereken her türlü donanıma sahip bir gençlik lazım." ifadelerini dile getiren Erdoğan, "15 Temmuz gecesi gördük ki işte bu vasıflara sahip gençlik, gerektiğinde ülkesi ve milleti için, istiklali ve istikbali için gözünü kırpmadan canını dahi ortaya koyabilmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkenin geçtiğimiz 20-30 yıllık beşeri birikimine gözlerini dikenlerin, devşirdikleri kitleye bakarak kendilerini dev aynasında gördükleri anlaşılıyor. Milletimiz 15 Temmuz'daki duruşuyla bunlara dev değil, adeta sinek olduklarını göstermiştir." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu