Denizli'de Cezaevi Karıştı

Denizli'de çocuk mahkumlar ile infaz koruma memurları arasında tartışma çıktı, güvenlik güçlerinin olayı kontrol altına aldı.

Denizli'de Cezaevi Karıştı
Denizli'de Cezaevi Karıştı Harun Gürcan

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitimevi Müdürlüğünde kalan çocuk mahkumlar ile infaz koruma memurları arasında tartışma çıktığını, güvenlik güçlerinin olayı kontrol altına aldığını ifade etti.

Altıparmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Açık Ceza İnfaz Kurumunda 15-18 yaş arasındaki 12 kız çocuk mahkumun olduğu bölümde çocuklarla infaz koruma memurları arasında tartışma çıktığını açıkladı.

Çocukların herhangi bir sağlık sorunu olmadığını, 7  mahkumun yine de tedbir amaçlı sağlık kontorlüne alındığını ifade eden Altıparmak, "Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitimevi Müdürlüğünde kalan çocuk hükümlülerle infaz koruma memurları arasında tartışma çıktı. Olay güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındı. Cezaevinde durum normale döndü. Herhangi bir problem yok." dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Hırsızlıktan hükümlü 5 kız çocuğunun infaz koruma memurlarıyla tartışması sonucu çıkan olaya dair Çardak Cumhuriyet Başsavcılığı tahkîkat başlattı.

Ceza İnfaz Kurumu psikoloğu da olaya dair Bozkurt ilçesine gönderildi.

SAVCILIK AÇIKLAMASI

Konu hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığıda yazılı bir açıklama da bulundu. Savcılığın yapmış olduğu yazılı açıklama şu şekildeydi: "Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü'nde, bugün (07.05.2017 tarihinde) akşam saatlerinde 5 çocuk, yetişkinlerin yaşam alanlarına geçme, sigara kullanma gibi isteklerinin yerine getirilmemesinden dolayı aydınlatma için kullanılan ampülleri sökerek kendilerine ve çevrelerine zarar verici eylemlerde bulunmuşlardır. Dış koruması bulunmayan infaz kurumu ve eğitim evinde görevli personel olaya müdahale ederek gereken tedbirleri almış ve her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak sağlık ve güvenlik birimlerine durumu bildirmiştir. İntikal eden sağlık görevlileri mahallinde ayaktan tedavinin yeterli olduğu kanaatine ulaşarak gerekli tedaviyi gerçekleştirmişlerdir. Çardak Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığınca derhal intikal ile tahkikata başlanılmıştır. Ayrıca kurumda görevli psikologlar acilen göreve çağırılmışlardır. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da yakinen takip edilmekte olup tahkikatın sonuçlandırılmasından sonra gerekli olduğunda yeniden açıklama yapılacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu