Sahte Hoca İki Kız Kardeşe Sahip Oldu

Adanalı sahte hoca büyü bozma bahanesiyle doktor eşinden ayrılan öğretmen ile evlendi, ablasıyla da beraber yaşamaya başladı. Olayı öğrenen anne, dolandırıcıdan şikayetçi oldu, kızlar ise ruh sağlığı hastanesinde tedavi altına alındı.

Sahte Hoca İki Kız Kardeşe Sahip Oldu
Sahte Hoca İki Kız Kardeşe Sahip Oldu Harun Gürcan

Adana-Seyhan'da gerçekleşen olayda iddiaya göre, öğretmen M.D.İ. (39), bir doktor ile evlendi. Fakat genç öğretmen bir müddet sonra yaşadığı problemler sebebiyle psikolojisi bozulunca eşinden ayrıldı. Bu arada, öğretmen M.D.İ. kendisi gibi psikolojik rahatsızlığı bulunan ablası A.Ö. (43) ile hastaneye gitti ve tedavi olmak istedi. Kız kardeşler bir komşularının tavsiyesine uyarak büyü bozduğu söylenen Hamdullah İ. (55) ile buluştu. Hamdullah İ. kadınlarla görüştü ve iyiyleştiririm' dedi.
Büyü bozma bahanesiyle doktor eşinden ayrılan öğretmen ile evlendi, ablasıyla da beraber yaşamaya başladı. Olayı öğrenen anne, dolandırıcıdan şikayetçi oldu, kızlar ise ruh sağlığı hastanesinde tedavi altına alındı.

Kız kardeşlere komşularından biri "Sizde büyü var, benim tanıdığım bir kişi var büyü bozuyor" dedi. Kız kardeşler komşularının verdiği tavsiyeden sonra büyü bozduğu iddia edilen Hamdullah İ. (55) ile buluştu. Hamdullah İ. kadınlarla görüştüğünde kendilerini iyileştirebileceğini yalnız büyü olduğunu, büyünün bozulması için M.D.İ. ile evlenmesi gerektiğini söyledi. Genç öğretmen de Hamdullah İ.'nin evlilik teklifini kabul etti. Hamdullah İ. ile M.D.İ. evlendi. Adamla tanıştıktan sonra ki geçen zamanda kadınların rahatsızlığı ilerledi.

NİKAH OLMADAN BİRLİKTE OLMAYA BAŞLADI

Hamdullah İ., ablası A.Ö. ile de evlenmesi gerektiğini, büyünün yalnız böyle bozulacağını ifade etti. Bunun üzerine A.Ö. de resmi nikah olmadan Hamdullah İ. ile beraber olmaya başladı. Ruhsal problemleri giderek daha kötü bir hal alan kız kardeşler durumu anneleri Y.Ö.'ye anlattı. Anne ise polisi arayarak iki kızını bir kişinin büyü bozma bahanesiyle kandırıp yararlandığını ve kızlarının paralarını da yediğini ileri sürdü. Polis bunun üzerine araştırma başlattı. Yapılan araştırma sonunda Hamdullah İ. gözaltına alındı. Emniyete getirilen Hamdullah İ. asıl kendisinin mağdur olduğunu, kimseye zorla bir şey yapmadığını, kimsenin de parasını almadığını savundu.

SERBEST BIRAKILDI

Zanlı ifadesinin alınmasının sonrasında adliyeye sevk edildi. Hamdullah İ., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öte yandan, psikolojik problemleri bulunan kız kardeşler, ruh sağlığı ve sinir hastalıkları hastanesinde tedavi altına alındı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu