İşte Bu Markaya Dikkat: Kanser Tehditi Kapınızda Olabilir

ABD'de bir mahkeme, kullandığı pudra sebebiyle yumurtalık kanseri olduğunu iddia eden kadının açtığı davada Johnson & Johnson'ı 110 milyon dolar ceza kesti.

İşte Bu Markaya Dikkat: Kanser Tehditi Kapınızda Olabilir
İşte Bu Markaya Dikkat: Kanser Tehditi Kapınızda Olabilir Harun Gürcan

Virginia eyaletinin Missouri şehrinde yaşayan 62 yaşındaki Lois Slemp, yaklaşık kırk yıl boyunca Johnson&Johnson'ın talk ürünlerini kullandığını ve bu yüzden kanser hastası olduğunu iddia etti. Savcılar, ünlü markanın ürünlerin kanser riski taşımasıyla ilgili yeterli uyarıda bulunmadığını savundu ve 110 milyon dolar ödemeye mahkum etti.

ŞİRKETE 2 BİN 400 DAVA AÇILDI

Uzmanlardan gelen cevapsa, talk temelli ürünlerle kanser arasındaki ilişkinin henüz kanıtlanmadığını iddia ediyorlar. J&J ise kararı temyize götüreceklerini açıkladı. Reuters'a göre bu, talk ürünleri yüzünden şirkete açılan 2 bin 400 davada alınan en yüksek miktardaki tazminat kararı.

3 DAVA KAYBETTİ 1 DAVA KAZANDI

Kemoterapi gören Slemp'e 2012'de teşhis konduğu ve kanserin karaciğerine yayıldığı ifade edildi. Slemp, J&J markasının bebek pudrası ve duştan duşa uygulanan pudrasını kullandığını açıkladı. Geçen yıl talk temelli ürünler ile ilgili üç davayı kaybeden şirket, geçen Mart'ta bir davayı da kazanmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu