Alışveriş Yaparken Tasarruf Mu Etmek İstiyorsunuz? İşte Püf Noktoları

Alışverişe çıktığında kendinizi kaybediyor ve bütçenizin dışına çıkıyorsanız bu önerilere kulak vermelisiniz.

Alışveriş Yaparken Tasarruf Mu Etmek İstiyorsunuz? İşte Püf Noktoları
Alışveriş Yaparken Tasarruf Mu Etmek İstiyorsunuz? İşte Püf Noktoları Harun Gürcan

Her kadın kendisini rahatlatmak için alışveriş yapar, kuaföre gider. Eşleriniz bu durumdan şikayetçi olabilirler ve çok para harcadığınızı düşünebilirler. İşte alışveriş yaparken tasarruf etmenin püf noktaları.

İHTİYAÇ MI, GEREKSİZ Mİ?

İlk olarak satın almak istediğiniz ürüne gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını düşünün ve karar verin. Kıyafetleri yalnızca moda olduğu veya vitrinde görüp çok beğendiğiniz için mi yoksa gerçekten ihtiyacınız olduğu için mi satın aldığınızı düşünün ve kasaya karar verdikten sonra gidin.

KENDİNİZE LİSTE YAPIN

Alışverişe çıkmadan önce mutlaka kendiniz için bir liste hazırlayın. Mutfak, giyim, kozmetik vb. konularda içerisinde ihtiyaçlarınızın olduğu şeyleri listeleyin ve alışveriş sırasında bu listenin dışına kesinlikle çıkmayın.

BÜTÇE BELİRLEYİN

Her ay başında eviniz için bir bütçe planı yapın. Kira, fatura, gıda gibi bütün giderleri hesapladıktan sonra diğer tüm alışverişleriniz için belli bir bütçe ayırın ve bu bütçenin dışına çıkmayın.

KREDİ KARTININA DİKKAT

Yüksek limitli kredi kartları  ile alışverişlerinizi yaparken kendinizi kaybetmenize ve tasarruf planlarınızın alt üst olmasına neden olabilir. Elinizden geldiğince alışverişe nakit parayla çıkın ve kredi kartınızı yanınıza almayın.

İNDİRİM DÖNEMLERİNİ TAKİP EDİN

İhtiyaçlarınız için en sevdiğiniz markaların bazı dönemlerde yaptıkları indirimleri takip ederseniz, istediklerinizi çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Özellikle sezon sonu fırsatlarını sakın kaçırmayın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu