Uzmanlardan Uyarı: 'Tavuk Yemeyin, Çocuklarınıza da Yedirmeyin'

Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar: "Tavuk yemeyin, çocuklarınıza da yedirmeyin. Raf ömrü uzatılan yeni nesil beslenmeler içinde 40 günlük piliçleri tavuk edası ile piyasaya sunanlar piliç diyerek civcivleri yediriyorlar" dedi.

Uzmanlardan Uyarı:  'Tavuk Yemeyin, Çocuklarınıza da Yedirmeyin'
Uzmanlardan Uyarı:  'Tavuk Yemeyin, Çocuklarınıza da Yedirmeyin' Harun Gürcan

Onkoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar, "Organik Ebeveynlik " konusuyla ilgili bir konferans verdi. Hızla gelişen ve dünyanın aynı zamanda hızlı yaşam getirilerinden olan yeni nesil beslenme koşullarıyla ilgili eleştirilerde bulunan Yrd. Doç. Dr. Dizdar, "Tavuk yemeyin, çocuklarınıza da yedirmeyin. Raf ömrü uzatılan yeni nesil beslenmeler içinde 40 günlük piliçleri tavuk edası ile piyasaya sunanlar piliç diyerek civcivleri yediriyorlar, caiz midir? Bir tavuk normal şartlarda 1 saat 40 dakika gibi bir zaman diliminde pişmesi gerekiyorken 20 dakika içinde sofraya servis edilir hale getirildi. Yemeyin ve yedirmeyin " dedi.

"PAKETLİ ÜRÜNLERİ TÜKETMEYİN"

Hazır yoğurt ve süt gibi ürünlerin de tüketilmemesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Dizdar, "Paket ile hayatımıza sokulan çorba, yoğurt ve süt gibi ürünlerin kesinlikle tüketmeyin " diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu